McLaren: ‘Rakiplerimiz Geride Olmamızdan Memnun’

0

McLaren şefi Zak Brown, Mercedes ve Ferrari’nin ‘McLaren’nın geride olmasından’ memnun olduklarını ve bu sebepten ötürü 2018 yılında da Honda ile çalışacaklarını dile getirdi.

Bir sezon daha Honda ile mücadeleden uzak bir sezon geçiren McLaren, 2018 yılı şampiyonluğu için seçeneklerini gözden geçiriyor.

Ancak Brown’a göre bu seçenekler oldukça sınırlı sayıda. F1’in Mercedes ve Ferrari gibi büyük takımları, McLaren’nın geride olmasından ‘memnun’.

Sky Sports’a konuşan Brown, “Biz büyük bir takımız, yarış ve şampiyonluklar kazanmayı bilen bir takımız. Şu an bulunduğumuz durum bizim adımıza oldukça ‘utanç verici’ olsada, rakiplerimiz bu durumdan memnun,” dedi ve devam etti,

“Bizim onlara yakın olmamızı istemiyorlar ve bu anlaşılabilir bir durum.”

Brown, gelecek sezon McLaren’nın Honda ile çalışacağını ima etti ve bu sefer ‘işleri halledeceklerini’ dile getirdi.

Resmi açıklama ise ilerleyen haftalarda yapılacak.

Brown, “Honda ile bir çok farklı senaryo üzerinde tartıştık. Açıkçası Honda’nın bu işi başarabileceğini düşünüyoruz, geçmişte yaptıklarını biliyoruz. Gelişmelerin daha hızlı bir şekilde olması için uğraşıyoruz,” dedi ve ekledi,

“2018 aracımız için şimdiden çalışmalara başladık, elbette gelecek sezon hangi parçaları kullanacağınıza karar vermeden araç üzerinde ilerlemeniz pek mümkün değil. Yaza doğru, ki hiç uzakta değil, Honda ile kesin kararlara varmamız gerekiyor.”

“Mücadeleden uzak bir şekilde devam edemeyiz, McLaren bunun için yarışmıyor. 3 sene oldu ve artık meyveleri toplamamız gerekiyor.”

“Fernando gibi kazanmaya aç bir takımız. Podyumlar görmek, kupalar kazanmak, şampiyonluklar elde etmek istiyoruz. Ancak bunları gerçekleştiremiyoruz, bir şeyler kesinlikle değişmek zorunda.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz