Hasegawa: Farkı Kapatıyoruz

0

Silverstone’daki puansız yarışın ardından konuşan Yusuke Hasegawa, farkı kapattıklarından emin.

Dayanıklılık ve hız sorunlarını aşmaya çalışan Honda, Azerbaycan’da üçüncü tip motorunu getirdi ve gözle görülür şekilde hızlandı. Avusturya’da da iyi sonuçlar devam ederken İngiltere’de Vandoorne’un 11. olarak puanı kaçırması gelecek hakkında iyi işaretler verdi.

Honda’nın F1 operasyonlarının başındaki isim olan Hasegawa da, büyük bir hızla farkı kapattıklarını düşünüyor.

“Bir güncelleme getirdiğimiz de heyecanlanıyorum çünkü puan kazanmak ve benzeri gibi beklenti yükselmelerine yol açabilir. Ama hala Mercedes veya Ferrari seviyesini yakalamak için güncellemelerimizden daha fazlasına ihtiyacımız var.”

“Liderle olan farkı kapattığımızdan kesinlikle eminim, bu bakış açısından gelişim hızımız iyi. Ama aynı zamanda bu geriden gelen için doğal çünkü başarılabilir bir hedefiniz olduğunu biliyorsunuz.”

“Geliştirmeyi bırakmıyoruz, güncellemeye devam etmemiz lazım. Tabii ki performans ve sonuçlar en önemli şeyler fakat gelecek için öğrenmek de öyle. Geçtiğimiz yıl motor konseptini değiştirmeye ihtiyacımız vardı, ama gelecek yıl aynı konsepti koruyacağız.”

“Aynı konsepti kullanabiliyor olacağımız güzel çünkü bu yılın gelişimi ve güncellemesi doğrudan gelecek yıla bağlı. Bu, mevcut geliştirmeyi durdurmaya gerek olmadığını söylüyor. Ve bu bakış açısından, gelecek yılın tasarımına zaten başlamış durumdayız.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz