Vettel: Mercedes’in Sıralama Performansı Kilit Öneme Sahip

0

Sebastian Vettel, Mercedes’in sıralamalardaki performansının kilit öneme sahip olduğu görüşünde.

Ferrari pilotu, İngiltere’ye gelmeden önce Lewis Hamilton’ın 20 puan önünde şampiyona lideriydi. Ancak Silverstone’daki yarış aradaki puan farkını sadece bire indirdi.

Mercedes bu yıl on yarışın yedisinde pole pozisyonunu alırken, Ferrari Monaco GP’sinden beri hiç ilk sıradan yarışlara başlayamadı. Sebastian Vettel de sorunun burada olduğunu söylüyor.

“Mercedes’in son yarışlarda biraz daha güçlü olduğu muhtemelen doğrudur ama ben gerçekten kilit öneme sahip olan şeyin sıralamalar olduğunu düşünüyorum. Motoru çalıştırabiliyorlar, düzlüklerde 0.3-0.6 saniye kazanıyorlar.”

“Bakü’de 0.7’di, Avusturya’da 0.5’di. Bu bizim yapamayacağımız bir şey. Bunun üzerinden çalışıyoruz fakat bir gecede olmuyor.”

“Panik yapmak veya kaygılanmak için bi sebep yok, ama farkında olmalıyız. Çok hızlılar, üzerinde çalışmamız gereken birkaç üstünlükleri var, sonrasında farklı bir tablo olabilir.”

“Aslında çok basit, eğer ilk turda, ilk virajda önünüzde araçlar varsa yarış farklı görünüyor.”

“Geçen yıl çok, çok uzaktaydık. Bu yıl sezonun çoğu için eşitlendik. Nereden geldiğimizi unutmamalıyız. Tüm takımların içinde en büyük adımı biz attık.”

“Red Bull tüm kış boyunca bu yıl ne kadar iyi olabilecekleri hakkında çok konuşkan oldular, sezon içinde şimdiye kadar buralarda olmadılar. Herkes çok zorluyor. Ve biz de şimdi Mercedes’in sıralamalarda sahip olduğu üstünlük hakkında sıkı çalışmaya çalışıyoruz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz