Mercedes Rakiplerini Uyarıyor

0

Mercedes, rakiplerini W08’in potansiyelini nihayet ortaya çıkarmaya başladıkları yönünde uyarıyor.

Pazar günü Silverstone’daki yarışa damgasını vuran Mercedes, duble yaparak İngiltere’den 43 puanla dönmeyi başardı. Ferrari pilotları yarış sonunda lastik problemi yaşamış olsalar da, haftasonu boyunca Mercedes’in hızına bir türlü yetişemediler ve sezon başındaki parlak grafiklerinden uzak görüntüler.

Son dört yarışın üçünü kazanan Mercedes, sadece Azerbaycan’ı Lewis Hamilton’ın kafalığı sebebiyle Daniel Ricciardo’ya kaptırmıştı.

Lewis Hamilton da tıpkı takımı gibi son yarışların yıldızı haline gelirken, Silverstone’daki performansıyla özellikle büyüdü. İngiliz pilot, Mercedes’in performansından dolayı mutlu:

“Bu hafta sonu bu yıl şimdiye kadar olan tüm yarışlardan daha fazla olacak şekilde aracın tüm performansını elde edebildik, özellikle iki araçta da. Bu şahane bir gösterge ve bizi iyi bir konuma koyuyor. Bize sezonun ikinci yarısına başlamak için güçlü bir platform veriyor.”

Takım patronu Toto Wolff ise rakiplerini uyarıyor:

“Bunu hissetmek istedim, ancak bunu dediğiniz an diğer yarışa gidiyorsunuz ve yüzünüze tokat yiyorsunuz. Bu aldatıcı ve bizim aracımız her zaman ayarlaması kolay bir araç değil. Ve biz bunu yapmakta daha iyi hale geldik. Lastiklerle birlikte şahane bir takım çalışması gerçekleşti.”

“Ancak ben aracın düşük hız ve yüksek sıcaklık pistinde aracın nasıl çalıştığını anlamak için Budapeşte’yi görmek isterdim. Sonra belki daha bütün bir fotoğraf olur.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz