Vettel: Verstappen Savunmada Hala ‘Biraz Gergin’

0

Sebastian Vettel, Britanya GP’sinde tekerlek tekerleğe mücadeleye giriştiği Verstappen’in pozisyonunu savunurken halen gergin davrandığını düşünüyor. 

Verstappen son yıllarda özellikle frenleme anında yön değiştirdiği ve sert savunmalar yaptığı gerekçesiyle sık sık eleştiriler almış ve tepkilere neden olmuştu.

Vettel ve Verstappen, bugün koşulan Britanya GP’sinin ilk bölümünde birkaç kez yan yana gelmişler ve Stowe ile Club virajlarında kazanın köşesinden dönmüşlerdi. Vettel, bu mücadelelerin ardından telsizden Verstappen’in fren bölgesinde hareket ettiğini belirtmişti.

Autosport bu mesajı kendisine sorduğunda Vettel, “Bunu beklediğimi söylemek doğru olmaz, fakat onun bu konuda biraz gergin olduğunu biliyoruz” dedi ve devam etti:

“Mümkün olan en sert şekilde savunmaya çalışıyor fakat bazı noktalarda kendi çizginize sadık kalmanız gerekiyor.”

“Onun sakinleşeceğinden eminim, bu yine de birçok yarışta yaptığı gibi değildi.”

Verstappen’in sınırları aştığını hissedip hissetmediği sorulduğunda Vettel ekledi: “Hayır, gerçekten değil, fakat bu konuda tartışabilirsiniz – bu ona ne kazandırdı?”

“Gerçek, lastiklerimin bittiği ve patladığıydı, bu kimsenin göremediği bir şey.”

“Daha hızlı olduğumuz netti, onu pitlerde geçtim. Başka kimseyle savaşmıyorduk, bu yüzden iyiydi. O, zaten çok sakinleşti, bu nedenle bu normal.”

Vettel aynı zamanda yarışın son bölümünde Stowe virajında Valtteri Bottas’a sert bir savunma yapmıştı fakat Mercedes sürücüsü ile hiç sorun yaşamadıklarını belirtti.

“Stowe’da benzer bir şey yaşadım, Max’e atak yapmaya çalıştığımda ve daha sonra Valtteri’den gelen atağı savunmaya çalıştığımda iç taraftaydım.”

“Pist orada çok geniş olabilir gibi görünüyor. Sonda Valtteri ile olan mücadele yarışımızı ya da frenlerimizi bozmadı.”

“Muhtemelen orada iki seferde de çok şansı değildim fakat iyiydi. Yaptıkları şeylerle bir sorunum yoktu.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz