Ricciardo: Beşincilik Maksimum Sonuçtu

0

Daniel Ricciardo, yarışa son çizgiden başlamasının ardından Britanya GP’sinde elde ettiği 5’inciliğin mümkün olan maksimum sonuç olduğunu belirtiyor.

Ricciardo, Cumartesi günü sıralama turlarından önce yaptığı vites kutusu değişikliği nedeniyle yarışta 5 sıra grid cezası alacaktı ve Avustralyalı pilot sıralama turlarına erken havlu atıp son çizgiden start alacağı kesinleştikten sonra gelecek yarışları düşünerek yeni güç ünitesi elementlerine geçiş yapmıştı.

Yarış başlangıcında Sauberler’i geçen ve Toro Rosso pilotları arasındaki temastan yararlanarak pozisyonlar kazanan Ricciardo, güvenlik aracından sonra verilen startta Luffield virajını genişten dönerek tekrar en arkaya düşmüştü.

Bununla birlikte Avustralyalı, yarıştan kopmadı ve Süper Yumuşak/Yumuşak lastik stratejisiyle mücadele ettiği yarışı, takım arkadaşı Verstappen’in 13.8 saniye ardında 5. noktaladı.

“Zeminin biraz hasar almış olabileceğinden şüphelendim fakat yarış sonundaki 5’inciliğin maksimum olduğunu düşünüyorum.”

“Bu olmadan bile… yarış zamanı açısından uzun bir yol alacağımdan eminim fakat diğer çocuklara yakın olacağımı sanmıyorum.”

“Çılgın bir yarıştı, alan boyunca ilerledim, bu yüzden bu, eğlenceliydi – tüm yarışım sadece bir savaştı.”

Ricciardo, yaptığı birçok geçiş konusunda şaka yaptı: “Taraftarların Lewis galibiyetinden son derece memnun olduğunu biliyorum fakat o baştan sona liderdi. Bu nedenle bazı TV zamanlarını ondan ayırmak zorundasınız.”

Yarış başlangıcında Sebastian Vettel’i geçmeyi başaran ve yarışın ilk bölümlerinde pozisyonunu başarıyla savunan Verstappen, pit stopta ufak bir zaman kaybedince Alman pilota geçilmekten kurtulamamıştı.

Hollandalı pist üstünde geçilmemekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Ondan epey yavaş olduğumu biliyordum bu yüzden yapabildiğim her şeyle onun önünde kalmaya çalıştım.”

“Neyse ki, beni pist üstünde geçemedi bu yüzden bununla mutluyum.”

“Yarışta, sıralama turlarından biraz daha iyi göründük bu nedenle yalnızca sıralama turlarında ve genellikle tüm hafta sonu boyunca, neden bu kadar çok boğuştuğumuzu anlamamız gerekiyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz