Pirelli: Ferrari Pilotlarının Sorunları Tamamen Farklı

0

Pirelli, Britanya GP’sinin ardından yapılan ilk analizlerin ardından Kimi Raikkonen ve Sebastian Vettel’in tamamen farklı nedenlerden dolayı lastik patlattığını belirtti.

Ferrari Silverstone’daki yarışın son 3 turunda her iki sürücüsüyle de lastik patlatmış ve zorunlu pit-stop yapmak zorunda kalmıştı.

İlk olarak 2. sırada giden Kimi Raikkonen lastik patlatırken bir tur sonra Vettel tamamen farklı bir nedenden dolayı lastik patlattı. Lastik patlamaları sonucunda Kimi Raikkonen 2’nci sıradan 3’üncülüğe gerilerken Vettel de 4.’lükten 7.’liğe gerilemişti.

Pirelli, yarışın ardından ne olduğuna dair hemen bir inceleme başlattı fakat ilk incelemenin ardından konuşan bir sözcü iki olayın aynı sorundan dolayı meydana gelmediğini öne sürdü.

Raikkonen’in yaşadığı sorunun, lastiklerin genel gidişatının bir sonucu olduğu ve Fin pilotun lastiğinin pite döndüğünde herhangi bir hava kaybetmediği belirtildi.

Öte yandan Vettel’in ise lastik patlattığı açıklandı. Pirelli, lastik patlatmadan önce Bottas’la çekişirken birkaç kez kilitlenme yaşayan Vettel’in sorununa bunun sebep olup olmadığını incelemeye devam ediyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz