Honda, Britanya GP’si İçin Dayanıklılık Güncellemesi Getirdi

0

Honda, Avusturya GP’sinde sorun yaşayan MGU-H güç ünitesine dayanıklılık güncellemeleri yaparak McLaren ekibini Britanya GP’sine hazırladı.

Honda, 2017 sezonu boyunca MGU-H ünitesinde birçok problemler yaşadı.

Avusturya’da yaşanan arıza, Azerbaycan GP’sinde yenilenmiş bir parçanın motor merkezinde ve rulmanda stabilizasyon problemi yaratmasından kaynaklanmıştı.

Honda’nın Japonya’daki merkezi Sakura’da yapılan incelemeler sonucunda problem bulundu ve herhangi bir ceza almadan bu parça tamir edildi.

Sonuç olarak Fernando Alonso ve Stoffel Vandoorne, Silverstone pistinde Honda’nın en güncel MGU-H’ı ile yarışacaklar.

Honda başkanı Yusuke Hasegawa Cumartesi günü yaptığı basın açıklamasında, “Rulman üzerinde bazı mekanik sorunlar var,” dedi ve ekledi,

“Yeni bir rulman yaptık ve böylelikle rulmanın aşınmasını engellemiş olacağız.”

Honda, bu üretime rağmen motor üzerinde bazı parçaları değiştirmek istedi ve bu durum Alonso’ya 30 sıralık grid cezası getirdi. İspanyol pilot Pazar günü yapılacak olan yarışa son sıradan başlayacak.

Hasegawa, Alonso’nun aracında yapılan parça değişiklikleri için yeni yarış adına yeni parçalar kullanmak istediklerini söyledi.

Honda’nın bu adımı bazıları tarafından bir sonraki yarış Macaristan’da ceza almamak için yapılmış bir hareket olarak yorumlandı. Macaristan pisti yapısı gereği McLaren için en uygun pist ve burada iyi sonuçlar elde edebilirler.

Vandoorne, McLaren ekibini Britanya GP’sinde 8. sıraya taşıdı ancak lider Hamilton’dan 2,818 saniye geri kaldı. Alonso Q1 seansında en hızlı turu elde ederek eski günlerini biraz hatırlatmış olsa da, Q2’de 13. sırada kalarak elendi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz