Hamilton: Takım Bu Hafta Sonu Olağanüstü Bir İş Yaptı

0

Lewis Hamilton, kendi evinde 5. kez kazanarak Jim Clark’ın rekorunu egale ettiği ve şampiyonadaki puan farkını bire indirdiği Britanya GP’sinin keyfini çıkarıyor.

Hamilton, pole pozisyonundan başladığı yarışı baştan sona kontrol altında tuttu ve yarışın son turlarında lastik patlatan Vettel’in 7. olmasının ardından sürücüler klasmanındaki puan farkını bire indirdi.

Hamilton, kendi evinde 5. kez kazanıp Jim Clark’ın rekorunu egale ettiği yarışın ardından sevincini gizleyemedi.

“Takım bu hafta sonu olağanüstü bir iş yaptı. Araç harika hissettirdi, takım genel olarak kusursuzdu, fabrikadaki herkesle gurur duyuyorum.”

“Aynı zamanda Valtteri de 9’unculuktan geri gelerek olağanüstü bir iş yaptı, bu nedenle bu, takım için mükemmel bir hafta sonuydu.”

“Ben önde iyi start aldım ve bundan sonra kendim ve Raikkonen arasındaki farkı yönetebildim ve farkı azar azar arttırdım.”

“19. turda pit yapmayı planlıyorduk fakat bunu oldukça yükseltmeyi başarabildim ve sonunda düzgün bir farka sahiptim. Bu nedenle Kimi’ye kurmam gereken 12-14 saniyelik farkı kurabiliyordum.”

Hamilton, hem Vettel hem de Raikkonen’in yaşadığı lastik sorunlarının ardından ihtiyatlı davrandığını fakat zaferi elde etmek için yeterli farkın elinde olduğunu belirtti.

“Sonda bazı lastik patlamaları olduğunu işittim. Ben de lastiklerimi parçalamıştım ve bazı titreşimler vardı bu yüzden son birkaç turda sakin oldum çünkü diğerlerinin sorunlar yaşadığını biliyordum.”

“Çizgiyi geçtiğimde devam edebilirdim, bu hafta sonu gerçekten hızlıydı, kalabalığı gördünüz…”

“Destek muazzamdı, yağmur yağmamasından, sallanan bayrakların ve desteğin miktarından memnunum, enerji muazzamdı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz