Alonso Motor Anlaşmasına Hızlı Bir Şekilde Karar Verilmesi İçin Çağrıda Bulundu!

0

Fernando Alonso, gelecek seneki pakete odaklanabilmeri için McLaren’in 2018’de motor tedarik edecek üreticiye bir an önce karar vermesi gerektiğini düşünüyor.

McLaren 2017’de bir kez daha korkunç bir sezon geçiriyor ve ekip son 10 yarışta sadece 2 puan toplayabildi. İngiliz takımının şu anki motor sağlayacısı Honda ile yollarını ayrımayı düşündüğü zaten padokta sır değil.

McLaren’in bu sezon sözleşmesi bitecek olan Alonso’yu takımda tutma umutlarının devam etmesi için anahtar faktörün, 2018’de rekabetçi bir motora sahip olmak olduğu düşünülüyor.

Çifte dünya şampiyonu McLaren hangi kararı verirse versin takımı destekleyeceğini söylüyor, fakat takımın sezon sonundan sonra hemen karar vermesini ümit ediyor.

Yarış dışı kaldıktan sonra Alonso, ”Bu onlara kalmış bir şey, fakat kesinlikle yakın zamanda yapacağınız karar bir sonraki sezonuna daha iyi hazırlanmanızı sağlayacaktır. Yani onlar erkenden bir karar verecektir.”

”Açıkçası ne karar verirlerse versinler takımı destekleyeceğim.”

”Benim için, takım için (yarışa odaklanma) Macaristan’a 15 günlük bir zaman var. İyi fırsatlar olabilir gerçek bu. Diğer şeyler ise sadece hayal.”

McLaren’in paketinin en zayıf kısmının Honda motoru olduğundan hiç şüphe duymayan Alonso’ya McLaren’in Ferrari ya da Mercedes motoruna sahip olduğunda gridde önlerde mücadele edip edemeyeceği sorulduğunda İspanyol pilot:

”Kim bilir, tahmin etmek zor, hayal etmek zor farklı kombinasyonlar var. Araç ve motor için ERS için, ama bence net şekilde ne eksik olduğunu tespit ettik eğer gelişebilirsek rekabetçi olabiliriz.”

”Fakat bu kesinlikle yakın gelecekte değil yani gerçeğe bakmamız lazım ve gerçek 15 günde Macaristan’ın bizim için iyi bir fırsat olduğu, umarım orada daha iyi olabiliriz.” dedi.

Alonso motor cezalarından sonra yarışa en arkadan başlamış 32. turda benzin pompası sorunu tespit edilince yarıştan çekilmişti.

Çifte dünya şampiyonu yarış dışı kalmasını ”daha az acı verici” olarak tanımladı. Çünkü bugün 13. sıradan daha yukarı çıkamayacağını düşündüğünü belirtti.

”Zor bir zaman. Malesef ki bugün başka bir sorun daha vardı. Benzin pompası, bence umarım motora zarar vermemiştir ve motoru gelecekte kullanabiliriz.”

”Zor bir hafta sonuydu, son sıradan başlamak ve gruptaki araçları takip etmek… Zorlu bir yarıştı.”

”Puan barajında değildik, bugün yarış dışı kalmak biraz daha az acı vericiydi, çünkü puan alabilecek bir noktada değildik.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz