Zak Brown: Alonso Seneye De F1’de Olacak

0

McLaren cephesi, Alonso’nun 2018’de de Formula 1’de kalacağını düşünüyor.

Fernando Alonso’nun McLaren’le olan sözleşmesi bu yılın sonunda bitiyor ve İspanyol pilotun Formula 1’de rekabetçi bir koltuk bulma olanakları kısıtlı. Alonso’nun adı Mercedes, Red Bull ve Ferrari’yle anılsa da, üç takımın da Alonso konusunda ciddi bir niyeti olduğu düşünülmüyor.

Bu durumda Alonso’nun gelecek seneye ne yapacağı merak konusu. Son günlerde Formula 1’e bir yıl ara verip IndyCar’a gideceği konuşulan Alonso’nun, kendisini nadasa alma fikrine sıcak bakmayacağı belirtiliyor.

McLaren patronu Zak Brown’a göreyse, İspanyol pilotla Cuma günü gerçekleştirilen akşam yemeğindeki hava, Alonso’nun 2018’de F1’de kalacağı yönünde.

“Fernando’yla şahane bir akşam yemeği geçirdik ve hatta hesabı bile ödedi. Fernando’yla iyi bir iletişimimiz var ve (McLaren’deki) ortamı seviyor. Stoffel da bir çaylağa göre çok zor olan koşullara rağmen şahane bir iş çıkartıyor. Yani sürücü cephesinde olduğumuz yeri seviyorum.”

“Zamanı geldiğinde kesinlikle geri dönüp Indy 500 yapmak istiyor ama gelecek yıl F1’de olmak istediğini açıklığa kavuşturdu. Bence gelecek yıl IndyCar’da olması olasılığı çok muhtemel değil.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz