Vettel Ferrari’nin Hamilton’a Baskı Kurabileceğini Düşünüyor

0

Sebastian Vettel ve takım arkadaşı Kimi Raikkonen, Britanya GP’sinde Lewis Hamilton’ı baskı altına alabileceklerini ümit ediyor.

Hamilton kendi topraklarında koşulan Britanya GP’sinde pole pozisyonunu elde ederken 0.5 saniyeden daha fazla bir farkla geride kalan Raikkonen ikinci Sebastian Vettel ise 3’üncü oldu.

Bu arada Valtteri Bottas, plansız vites kutusu değişikliği sonrası 5 sıra grid cezası alarak yarışa 9. sıradan başlayacak ve Hamilton ön tarafta 2 Ferrari pilotuna karşı mücadele etmek zorunda kalacak. Ferrari sürücüleri bu durumu avantaja geçirmeyi ümit ediyor.

Hamilton’ı avlama ihtimali sorulduğunda Vettel, “Her zaman bir fırsat vardır, bu nedenle göreceğiz” dedi ve devam etti:

“Hedef onu baskı altına sokmak, o kesinlikle tüm hafta sonu boyunca çok rekabetçiydi, yine de bizim için olumlu bir gün olduğunu düşünüyorum.”

Son sürüşünde Raikkonen’in arkasında kalan Vettel, lastik ısıtma sorunlarından dem vurdu.

“Biraz uzlaşmam gerekti, bilhassa ilk sektörde. Lastikler olması gereken yerde değildi, takımın çıkış turunda 3 veya dört araçlık bir grupta, biraz trafikte kaldığımı görmüş olmalıydı.”

“Bu, ideal değildi fakat her neyse bu, düzgün bir sonuçtu. En önemli şey aracın iyi olması, onu bugün için geliştirdik ve yarın da iyi olacak olmalı.”

Son anda 2. sıraya yükselen Kimi Raikkonen de takım arkadaşının düşüncelerini paylaştı.

“İlk sıradan tam olarak ne kadar uzakta olduğumuzu bilmiyorum fakat tur zamanını nerede hediye ettiğimizi tahmin edebiliyoruz.”

“İyi bir araca sahibiz, açıkçası tek turda yeterince hızlı değildi fakat yarış için onlara meydan okuyabileceğimizi ve her ikimizin de orada iyi bir yarış çıkarabileceğini düşünüyorum, bu yüzden en iyisini yapmaya çalışacağız ve yapacağız.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz