Renault: Hulkenberg’in Beşinciliğindeki Anahtar Yeni Taban

0

Cyril Abiteboul, Renault’nun Britanya GP’sine getirdiği yeni tabanın Nico Hulkenberg’in sıralama turlarında elde ettiği 5’inciliğin anahtarı olduğunu belirtiyor.

Hulkenberg, ilk seansta 4’üncü ikinci seansta 5’inci ve son seansta 6’ncı sıradaydı fakat Bottas’ın vites kutusu değişikliği nedeniyle 5 sıra grid cezası alması sayesinde Alman pilot yarınki yarışa 5. sıradan başlayacak.

Renault’nun yönetici direktörü Abiteboul, yeni bir tabanın da dahil olduğu güncelleme paketinin etkisini hemen gösterdiğini ve gelecek daha fazla şeyin olduğunu belirtiyor.

Autosport’a “Bu harika bir gün” diyen Abiteboul devam etti:

“Tipik F1: Avusturya’dan hiçbir şeyle ayrılamazsınız ve aniden bir hafta sonra Silverstone’a gelirsiniz ve araç tamamen değişmiştir.”

“Çok fazla parça getirdiğimizi biliyorduk. Harici ve aynı zamanda dahili beklentilerimizi abartmıyoruz.”

“Bir tabanımız ve onunla çalışan her şeyimiz var ve Budapeşte’den itibaren gelecek daha çok şey var.”

“Bu taban, ileride gelecek olan çok daha fazla adımı tetikleyici bir olay.”

 

“Çok mutluyum çünkü bu aynı zamanda üretim bandındaki tüm şeyler için de iyi, çünkü rüzgar tüneli aracın birkaç hafta önünde ve bu, takip ettiğimiz doğrultunun doğru olduğunu doğruluyor ve umarım bu işe yarayacaktır.”

Abiteboul 1977 Britanya GP’si ile spora giren Renault’nun 40. yılını kutladığı hafta sonunda iyi bir sonuç almayı hedefliyor.

“Dikkatli olmamız gerekiyor çünkü bu pist ve bu hava işimize geliyor. Uzun sürüşler farklı bir hikaye olacak. Bu gece ve yarın için anahtar alan lastik yönetimi ve stratejiyi düşünmek.”

“Bu, yine de yapılanma aşamasındaki bir takım için harika bir sonuç. Ayrıca bizim için bir kutlama günü çünkü bu 40. yılımız bu nedenle, mükemmel zamanlama.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz