Horner: Vettel’in Patlamalarının Sebebi İçgüdüleri

0

Christian Horner, Vettel’in öfke patlamalarının sahip olduğu “katil iç güdülerinden” kaynaklandığını söylüyor.

Sebastian Vettel’in öfke patlamaları, Formula 1 padoğunun son bir yıldaki en önemli konularından biri. Alman pilot Meksika’da telsizden Charlie Whiting’e küfür ettikten sonra çokça eleştirilmiş ve özür dilemişti. Vettel en son olarak, Azerbaycan’da aracını Lewis Hamilton’ın aracına doğru sürdü.

Daha önce altı yıl boyunca Vettel’le çalışan Christian Horner ise Vettel’in tepkilerinin sebebinin rekabetçi ruhu olduğunu söylüyor.

“Sebastian çok dobra birisi ve çok yoğun bir savaşın içinde. Yeniden şampiyon olmak için bir fırsat görüyor ve bu yolda bunu başarmak için Mercedes’e karşı işine yarayacak her şeye ihtiyacı olacağını biliyor.”

“Düşündüğü ve söylediği ve bazen yaptığı arasında hiç süzgeç yok ve bu onun şahane tarafı. Ama bu bazen aynı zamanda onu kaynar suya atıyor.”

“Sebastian harika bir karakter. Onun şimdiki çevresinde bundan dolayı onu pek görmüyorsunuz. Eğlenceli birisi. İngiliz mizahını seviyor. Takımların mekanikerleriyle çok iyi.”

“Her zaman çok cömert, sadece takıma hediye vermekte değil aynı zamanda tüm fabrikaya. Michael Schumacher onun idolüydü ve bence biz bazen o ‘kazanmak istiyorum’ katil içgüdüsünü görüyoruz, bazen ne pahasına olursa olsun.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz