Hamilton, Grosjean’ı Engellediğini Düşünmüyor

0

Lewis Hamilton’un Britanya GP’si sıralama turlarında Romain Grosjean ile yaşadığı olay hakemler tarafından incelemeye alınsa da Hamilton ceza almayacağını düşünüyor.

Mercedes pilotu Lewis Hamilton, Britanya GP’si sıralama turlarının son seansında süper yumuşak lastiklerle kaydettiği 1:26:600 derecesi ile en yakın rakibi Raikkonen’e yarım saniyeden fazla fark atarak pole pozisyonunun sahibi oldu.

Son seansta Haas pilotu Romain Grosjean, telsizden kendisinin hızlı turunun Hamilton tarafından engellendiğini belirtti ve hakemler bu olayı inceleme altına aldı. Hamilton ise herhangi bir engelleme yaptığını düşünmüyor.

“Turuma başlamak için hazırlanıyordum. Valtteri önümdeydi. Herkes gibi ben de önümde yeteri kadar boşluk bırakmaya çalışıyordum.”

“Arkamda bir Force India vardı fakat sonra pite girdi. Tam gaza basmaya başlamıştım ki aynalarıma baktığımda bir aracın yaklaştığını gördüm. Eğer (Grosjean’ın) yoluna çıktıysam, ki çıkmadığımı düşünüyorum, özür dilerim.”

“Takım arkamda birisinin bana yaklaştığını bana herhangi bir şekilde bildirmedi. (Grosjean’ı) engellemediğimi düşünüyorum fakat olayın tekrarını izlemem gerek.”

Hamilton, en yakın rakibi Kimi Raikkonen’in 0.547 saniye önünde kendi evinde 5. kez pole pozisyonunu kazanmış oldu.

“Zor bir sıralama günüydü. Kapalı hava ve biraz yağmur vardı fakat zaten çocukluğumu bu hava koşulları altında geçirdiğim için kendimi gerçekten evimde hissettim.”

“Pist kuruduğu zaman lastikleri iyi kullanmayı başardım ve son turum gerçekten harikaydı.”

“Tabii ki arkadakilerle bu kadar fark olacağını bilmiyordum fakat hedefim her zaman buydu.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz