Britanya GP: Hamilton ‘Fantastik’ Pole Turunun Ardından Şaşkın

0

Britanya GP’si sıralama turlarında en yakın rakibi Kimi Raikkonen’e yarım saniyeden fazla bir fark atarak pole pozisyonunun sahibi olan Lewis Hamilton aradaki farktan dolayı şaşırdığını itiraf etti.

Lewis Hamilton, hafif yağmurla başlayan Britanya GP’si sıralama turlarının son seansında harika bir tur atarak pole pozisyonunun sahibi oldu. Hamilton, son anlarda kaydettiği 1:26:600’lük dereceyle 2. sırayı alan Ferrari pilotu Kimi Raikkonen’in 0.546 saniye önünde yer aldı.

Kariyerindeki 67. pole pozisyonunu Silverstone’da alan Hamilton, Schumacher’in 68 pole pozisyonu rekoruna çok yaklaştı.

Hamilton sıralama turlarının ardından “Zor bir sıralama günüydü. Çok çalıştık, mühendisler harika bir iş çıkardı” dedi.

“Sıralama turları zaten hep kapalı ve hafif yağmurlu oluyor. Daha önce de söylemiştim, çocukluğumu bu hava koşullarında yaşadım. Bu yüzden kendimi evimde hissettim.”

“Son turumda harika hissediyordum. Bu kadar büyük bir fark olacağını tahmin etmiyordum fakat hedefimiz hep bu.”

Pole turunun ardından taraftarların sevinç çığlıklarının televizyondan bile duyulması, Hamilton’un taraftarlar arasında oldukça popüler olduğunu kanıtladı.

“Fanlarıma çok teşekkür ediyorum. Her sene perşembeden pazara bu kadar insanın piste gelip kamp alanında kalması harika.”

“Her virajda gözümün ucuyla (taraftarları) görebiliyordum. Bu benim için gerçekten çok anlamlı. Böyle turlar atmam için kesinlikle bana ilham veriyorlar.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz