Bottas: Hata Büyük Farkı Açıklayamıyor

0

Valtteri Bottas, sıralama turlarındaki son turunda lastikleri kilitleyerek yaptığı hatanın, ön taraftaki pilotlarla aradaki büyük farkı açıklamayacağını kabul ediyor.

Bottas, Q3’teki son turunda zaman kazanmak için zorlarken Village virajına girerken lastikleri kilitledi ve virajı genişten alarak zaman kaybederken takım arkadaşı Hamilton ve Ferrari ikilisi Raikkonen ve Vettel daha iyi turlar atmayı başardı.

Sonuç olarak Bottas, sıralama turlarını 4. tamamladı ve dün akşam yaptığı vites kutusu değişikliği nedeniyle yarışa 9. sıradan başlayacak.

Sıralamaların ardından konuşan Fin pilot, “Sıralamalar zorluydu; herkes için zorlu koşullar vardı” dedi ve ekledi:

“Pist sonunda kuruduğunda, normal bir kuru sıralama turu seansı gibiydi, sadece araçla iyi hissedemedim. Bu, denge açısından korkunç değildi fakat sadece genel kavramayı kaybettim.”

“Bence Lewis, çıkış turlarında bir şeyleri farklı yapmayı başardı ve daha iyi hazırlanmış lastikler elde etti fakat o, bugün gerçekten hızlıydı.”

“Kilitlemenin belki de bana 0.1 veya daha fazla zamana mal olduğunu düşünüyorum fakat bu, öndekilerle olan büyük farkı açıklayamaz.”

Sıralama turlarının 2. bölümünde ‘Yumuşak’ lastik kullanan tek sürücü olan Bottas, alternatif bir stratejiyle yarışta pozisyonlar kazanabileceğini düşünüyor.

“Burada kesinlikle güçlü bir aracımız var, tüm hafta sonu boyunca gerçekten rekabetçiydi ve çok güçlüydü.”

“9. sıradan ve öndeki tüm çocuklardan farklı lastiklerle başlamak ilginç olmalı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz