Abiteboul: Kubica’nın Önünde Bir Engel Görünmüyor Ama Henüz Erken

0

Kubica’nın son testlerinin ardından konuşan Renault takım patronu Cyril Abiteboul, Polonyalı pilotun dönüşünün önünde bir engel olmadığını söyledi ancak bir şey söylemek için henüz erken olduğunu belirtti.

Kubica, 2006-2010 yılları arasında Formula 1’de yarıştı ve adından en çok söz ettiren sürücülerden biri oldu. Ancak 2011 başında geçirdiği bir ralli kazasından sonra Formula 1 kariyerine nokta koymak zorunda kaldı.

Fakat pes etmeyen Polonyalı pilot, önce Le Mans test sürüşü yaptı sonra ise Formula 1 aracının kokpitine geçti. Tüm testlerden geçer not alınca bu yıl Valencia ve Paul Ricard’da 2012 Renault F1 aracını kullandı.

Kubica’nın test sonuçları tüm taraftarları heyecanlandırırken, Renault takım patronu Cyril Abiteboul da Polonyalı pilotun Formula 1’e dönmesinde bir engel görünmediğini söyledi.

“İlk test, onun için bir F1 aracının direksiyonuna geçme fırsatından başka bir şey değildi. O, 2012’den bir F1 aracıydı; demo lastik ve bir V8 motorla birlikte. Ki bu mevcut F1 aracıyla çok örtüşmüyor. Yani yaptığımız şey her neyse çok anlamlı değil.”

“İkinci testte, yine de, hem ona hem bize onun limitlerini ve kabiliyetlerini biraz daha fazla değerlendirme fırsatı vermek için bir plan üzerinde çalıştık.”

“O hala hızlı ve çok istikrarlı. Ve daha önemlisi, hala enerjisi var, her zaman sahip olduğu sürüş ve tutku takıma taşındı.”

“Evet veya hayır diyemem. Bu bir sınav gibi geçtiğiniz bir test değil. Görünürde bir engel görmedik ama bunu demişken, bu durumda test yapmak ve modern bir araçta test yapmak başka şeyler.”

“Tekrardan, durum karmaşık. Bunu halkla ilişkiler amaçları için yapmıyoruz. Bir sürü medya beklentisi ve ilgisi topladığını görüyoruz yine de. Bundan çok daha fazla Robert hakkında düşünüyoruz.”

“Gelecek adımlar hakkında konuşmak için hala çok erken.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz