Ricciardo: Tek Tur Hızında Ferrari’yi Yakalayabiliriz

0

Daniel Ricciardo, araçtan maksimumu elde ettikleri taktirde Verstappen ve kendisinin Ferrari’yle mücadele edebileceğini düşünüyor.

Britanya GP’si öncesinde gerçekleştirilen ilk iki antrenman seansını Mercedes sürücüleri Bottas ve Hamilton domine ederken Ricciardo, Bottas’dan yarım saniye üzerinde bir farkla geride kalarak ancak 6. olabildi.

Avustralyalı, ikinci antrenmanlarda sıralama turu çalışmalarından birinde Becketts’da zor anlar yaşadı ve Verstappen gibi dengenin geliştirilmesi gerektiğini belirtti. Ricciardo, bununla birlikte Red Bull’un Ferrari’yle boy ölçüşebileceğini düşünüyor.

“Mercedes bugün hızlıydı ve normalde sıralama turlarında daha hızlı oluyorlar bu yüzden onların işlerini yapmalarına izin vereceğiz.”

“Fakat tek tur hızında Ferrari’yi yakalayabileceğimizi ve bunu daha yüksek yakıtlı çalışmalara taşıyabileceğimizi düşünüyorum.”

“Araçla hislerin olması gerektiği yerde olmadığını biliyorum, bu nedenle masada tur zamanı olduğundan emin olabilirsiniz.”

“Kesinlikle olduğumuz yeri iyileştirebiliriz. Bugün birçok şey öğrendik. Sonunda doğru denge veya hissi elde edemedik, bu yüzden bu gece birtakım değişiklikler yapacağız ve yarın daha iyi bir araca sahip olacağız.”

“Bugün rüzgarın yararımıza olduğunu sanmıyorum fakat yine de Copse’da tam gaz gitmeyi başardık bu yüzden bu, eğlenceliydi.”

“Kesinlikle orada biraz daha hız bulabiliriz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz