Raikkonen Ferrari’nin Motor Güncellemesi Büyük Değil

0

Kimi Raikonen, Ferrari’nin motor güncellenmesinin büyük olmadığını fakat Britanya GP’si öncesinde Mercedes’i mağlup etmek için doğru yönde atılmış bir adım olduğunu belirtiyor.

Cuma günü en hızlı Ferrari pilotu olan Kimi Raikkonen, lider Bottas’dan 0.332 saniye daha yavaş bir turla 3. olmuş ve her iki seansı da takım arkadaşı Vettel’in önünde tamamlamayı başarmıştı.

Raikkonen, zorlu yarışların ardından Ferrari’nin Britanya’ya getirdiği yeni güç ünitesinden elde edilen performans kazancının kendilerine yeni bir ivme kazandırdığını fakat çok da büyük olmadığını belirtiyor.

Raikkonen, “Yalnızca yeni bir motor ve bu normal bir şey, fakat taze bir motor kullanılmış bir motordan daha iyidir” dedi ve ekledi:

“Büyük şeyler değil fakat bu planlanan bir şey. Çok kötü bir gün değildi. Biraz daha düzgündü.”

“Rüzgar bazı yerlerde biraz zorlayıcıydı fakat bu, burada oldukça normal. Bu nedenle yeni bir yerde başlamak için her zaman biraz tahmin vardır. İyi bir gündü, biraz daha iyi olabilirdi fakat sorunsuzdu ve komik şeyler yoktu.”

Yarın koşulacak sıralama turlarında Ferrari’nin ilk çizgi için Mercedes’e meydan okuyup okumayacağı sorulduğunda Raikkonen, “Söylemesi zor, onlar biraz önümüzde. Fakat yarın daha iyi olmaya çalışacağız ve ne başaracağımızı göreceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz