Hamilton En Büyük Hız Treni Yolculuğunun Keyfini Çıkarıyor

0

Lewis Hamilton, Cuma günkü sonuçların ardından Silverstone’da 2017 araçlarıyla mücadele etmeyi ‘gelmiş geçmiş en büyük hız treni yolculuğu’ olarak nitelendirdi.

Öğleden sonra ‘Süper Yumuşak’ lastiklerle attığı turda bir hata yapan Hamilton, bugün koşulan her iki antrenman seansını da takım arkadaşı Valtteri Bottas’ın ufak farkla gerisinde 2. tamamladı.

Hamilton, bu sezon geçen sezona oranla ciddi derecede artan downforce seviyeleri nedeniyle Silverstone’daki çalışmalardan büyük keyif aldı.

“Bugün hafta sonu için gerçekten iyi bir başlangıç oldu ve buraya, Silverstone’a dönmek gerçekten harika. Pist, yeni araçlarla kesinlikle inanılmaz.”

“Bu, zaten dünyadaki en iyi pistlerden biriydi fakat bu araç ve hızla virajları (yüksek hızla geçmeyi) başarabiliyoruz. Sadece olağanüstü, bu gelmiş geçmiş en büyük hız treni yolculuğu gibi.”

“Tüm seanslar boyunca çalıştık dengeyi ince ayarladık ve hafta sonunun bu erken aşamasında iyi bir pozisyonda olduğumuzu sanıyorum. Hala üzerine inşa etmeliyiz fakat bu, ilerlemek için harika bir temel.”

Avusturya’daki zaferinden 5 gün sonra her iki antrenman seansı da ilk sırada tamamlayan Bottas, kendisinin ve takımının hafta sonuna yaptığı başlangıcın ardından cesaretlendi.

“Hafta sonuna gerçekten iyi başladık. İlk seansta, denge çok uzakta değildi bu nedenle olumlu bir başlangıçtı.”

“Aracı daha sürülebilir yapmak ve yüksek hızlı virajlarda ona daha fazla güvenebilmek için hala yapılacak işler var.”

“Fakat genel olarak hafta sonu için iyi bir başlangıç olduğunu düşünüyorum, yalnızca normalde olduğu gibi çalışmamız ve yarın için iyileştirmeler yapmaya çalışmamız gerekiyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz