Rosberg Son Yarışta Şampiyonluk Mücadelesi Görmek İstiyor

0

Son dünya şampiyonu Nico Rosberg, 2017 Formula 1 dünya şampiyonluğu mücadelesini ‘tamamen tarafsız’ takip ettiğini ve mücadelenin son yarışa kadar devam etmesini umduğunu belirtti.

Geçen sezon şampiyonluğu son yarışta kazanan ve ardından da emekliliği açıklayan Nico Rosberg, tekrar şampiyonayı son yarışın belirlemesini umuyor.

Londra’da gerçekleştirilen F1 Live London organizasyonuna son dünya şampiyonu Nico Rosberg’de katıldı. Gridde bulunan 20 pilottan 19’u organizasyona katılırken sadece Mercedes’in şampiyon sürücüsü Lewis Hamilton katılmadı.

Bu hafta sonu Silverstone’da gerçekleştirilecek yarış öncesi bazı açıklamalarda bulunan Rosberg, Silverstone’da üst üste 4.kez Hamilton’ın kazanacağını düşünürken şampiyona da herhangi birisini favori göstermekten çekindi.

”Lewis harika bir sürücü ve onun bu kadar destekleyeni olduğunu görmek güzel. Aynı zamanda çok sayıda Vettel taraftarı görmek şaşırtıcı.”

”Burada tamamen tarafsızım, Mercedes şapkasıyla burada değilim. Mercedes’in ve Lewis’in Silverstone’da ne kadar harika olduğunu biliyorum. Bu yüzden, burada tüm paramı ona basardım.”

”Sebastian harika bir iş çıkartıyor, ancak Mercedes’in ne kadar harika olduğunu da biliyorum ve bence bunu yapacaklar. Valtteri takıma hemen alıştı ve harika bir çıkardı.”

”Bir seyirci ve fan olarak, sonuç son aşamada belli olursa bu harika olur.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz