Hamilton, Vettel’le Farkın Açılmasının Baskı Yaratacağını Düşünüyor

0

Lewis Hamilton, sürücüler şampiyonasında ki en iddialı rakibi Sebastian Vettel’le arasındaki puan farkının artmasının kendisine baskı yapacağını kabul etti.

Hamilton Vettel’e karşı Azerbaycan’da 2, Avusturya’da ise 6 puan kaybetti ve 11 yarış kala aralarındaki fark 20 puana çıktı.

Hamilton’nın takım arkadaşı Valtteri Bottas’ın Avusturya zaferi, Vettel’den puan çalmasını sağladı ancak bir taraftan da Fin pilotu şampiyonluk yarışına dahil etti.

Bottas, Hamilton’ı 15 puan geriden 3. Olarak takip ediyor.

Hamilton, “Geleceği ne yazık ki göremiyorum ancak şu an için işler pek parlak değil,” dedi ve devam etti,

“Bunu nasıl çevireceğiz bilemiyorum. Ancak önümüzde halen uzun bir sezon var ve birkaç yarışta dönebilecek bir durum.”

“Ancak fark ne kadar artarsa baskı da o kadar artıyor. Bir sonraki yarışta talihsizlik yaşayabilirsiniz veya yarış dışı kalabilirsiniz, hiçbir pilotun buna toleransı yok”

“Her sezon en az bir kere de olsa birinin başına mutlaka bir şey gelir. Eninde sonunda Sebastian’da sorun yaşayacak, bir şekilde Kimi’de sorun yaşayacak, ben de sorun yaşayabilirim.”

Hamilton, Avusturya’da alınan 4.’lük adına çok büyük bir hayal kırıklığı yaşamadığını söyledi.

“Aradaki fark 30 puan da olabilirdi belki de 40, ya da 30 küsür. Bu yüzden memnunum.”

“Elbette aldığınız herhangi bir ceza moralinizi bozuyor. 3. Sırada başlayabilecekken 8. Sıradan start aldım ve tersi olsaydı daha farklı şeyler yaşanabilirdi. Ancak elbette bu olay dünyanın sonu değil. Alabileceğim en iyi puanları aldım.”

Hamilton ayrıca, geçirdiği kötü yarışların akabinde yaşadığı yıpranmanın da altını çizdi ve bu spor adına ne kadar emek verdiğini yeniden vurguladı.

“Genellikle bir alanda farklılık var ise, gelişmek için bir fırsat var demektir ve özel ürünler elde edilebilir.”

“Sürüş açısından şahsen kendimi çok geliştirdiğimi düşünüyorum ve kendimden memnunum. Ayrıca bu sporu takip eden seyircilerin ve yorumcuların biz pilotlara karşı biraz daha sabırlı ve anlayışlı olmasını bekliyorum.”

“Herkes adına konuşamam ama ancak her gün elde ettiğiniz sonuç adına sevinemezsiniz. 2., 5. veya 10. hiç fark etmez bir noktada elbette kızacaksınız çünkü bu işe çok fazla emek veriyorsunuz.”

“Antrenmanlar yapıyorsunuz, her şeyinizi feda ediyorsunuz ve tek istediğiniz şey elde edebileceğiniz en iyi sonucu kazanmak. İstediğiniz performansı göstermediğiniz zaman ve bazı şeyler de üst üste geldiği zaman elde ettiğiniz sonuca bakıp, ‘olsun, sorun yok’ diyemiyorsunuz çünkü böyle bir tepki verirseniz bu işi fazla ciddiye almadığınız anlamına gelir.”

“İşin aslı bu olayı her şeyden daha fazla önemsiyorum. Bazı günler diğerlerinden daha acı verici hissettiriyor, bazılarında ise durup düşünebiliyorsunuz ve ‘sorun yok, ilerlemeye devam’ diyebiliyorsunuz.”

“Bir şeylere yorum yaptığınız zaman ya da hikayenizi paylaştığınız zaman ya da insanlar size yorum yaptığı zaman bunları asla unutmayın çünkü bu nankörce bir hareket değil.”

“Bu içerisinde bulunduğumuz durum son derece yoğun bir mücadele ve ben içerisinde olmaktan mutluluk duyuyorum, burada olmaktan takım halinde memnunuz. Ama ne olursa olsun bu şampiyonluğu kazanmak istiyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz