Briatore: McLaren’in Alonso İçin Devrime İhtiyacı Var

0

Flavio Briatore, Renault’un Fernando’yu sadece takımda tutmak için değil, onunla devam edebilmek için de ”devrime” ihtiyacı olduğunu söylüyor.

McLaren, 3 sezondur Honda’nın vasatı aşamayan motoru ile cebelleşmeye devam ediyor. Takımın şu ana kadar sadece 2 puanı var.

Alonso’nun sözleşmesi 2017’nin sonunda bitiyor ve İspanyol pilot hızlı bir gelişme olmazsa başka fırsatlara göz atacağını açıkça belirtti.

Alonso’nun menajer takımında yer alan Flavio Briatore, McLaren’den yalnızca kazanma garantisi olan bir takıma gidebileceğini belirtiyor.

”Kazanma şansı olmayan bir takıma gitmek istemezsiniz. Zaten şu anda o durumdayız.”

”Bir pilot, en azından podyuma çıkma şansı olan bir araçta yer almak ister.”

”McLaren yönetiminin, takımı daha iyi hale getirebilmek için çok fazla zorladığını düşünüyorum.”

”McLaren eğer rekabetçi olursa… Açıkçası Fernando, McLaren’de oldukça iyi hissediyor. Takım Indy’de bizimle oldukça iyi bir şekilde çalıştı, bunu takdir ediyoruz.”

”Birkaç ay içinde göreceğiz, yaz arası öncesi bir şeyler olmalı. McLaren yönetimi ile birlikte çalışıyoruz ve çözüm arıyoruz.”

”McLaren’i bu durumda görmek güzel değil, sadece Fernando için değil; takım, pilotlar ve mühendisler için de öyle.”

”Devrime ve bir şoka ihtiyaçları var. Sadece Fernando için değil, tüm takım için. McLaren, harika bir takım ve harika bir isim, onları bu halde görmek utanç verici.”

Flavio Briatore, Alonso’nun hala Formula 1’deki en iyi pilot olduğunu ve onun durumunu Lionel Messi’nin takımsız kalmasına benzetti.

”Fernando biraz Messi gibi, o hala en iyisi. Messi’nin gidebileceği hiçbir kulüp olmadığını bir hayal etsenize.”

”Ne yazık ki şu anda Formula 1’de kazanabilecek 1 ya da 2 takım var. Benim zamanımda yarış kazanabilecek en az 3 ya da 4 takım vardı.”

”Fernando benim takımımdaydı ve onunla fark yarattık. Onunla şampiyonayı kazandık. Fernando’nun yarattığı fark nedeniyle Renault ile şampiyon olduğumuzu unutmamak gerek.”

İtalyan menajer, Indy500 organizasyonunun tam zamanında gerçekleştiğini düşünüyor.

”Fernando hala genç ve motive. Indy’nin ardından Fernando’nun popülerliğini tekrar gördük. O Brezilya ve İspanya’nın ardından en popüler olduğu yer ABD.”

”Bu ne anlama mı geliyor? O, Indy’de hala iyi bir pilot olduğunu kanıtladı.”

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz