Perez, Force India’nın Performansını Koruyacağından Emin

0

Sergio Perez bu hafta sonu yapılacak Britanya GP’sinde Force India’nın Avusturya’daki performansını koruyacağını düşünüyor.

Bu sezon şu ana kadar yapılan 9 yarışın 7’sinden puan almayı başaran Sergio Perez, geçtiğimiz hafta sonu Red Bull Ring’de takım arkadaşı Esteban Ocon’un önünde 7. olmuştu.

Her iki pilotun aldığı sonuçlar, Force India’yı takımlar şampiyonasında Williams’ın 49 puan önünde 4. sıraya yerleştirdi. Sergio Perez ise takımın performansının geçtiğimiz hafta Avusturya’da olduğu gibi bu hafta sonu Silverstone’da da yüksek olacağını düşünüyor.

Perez “Avusturya’daki performansımızdan sonra kendimi mutlu hissediyorum” dedi.

“Antrenmanlarda zor anlar yaşadık fakat yarışta bizim için çok önemli puanları almayı başardık. Aynı şeyi Silverstone’da da yapabiliriz. Araçta kendimi rahat hissediyorum ve pisti çok seviyorum. Aracımız orada iyi performans gösterecektir.”

“Aerodinamik açısından birkaç küçük güncelleme getiriyoruz. Bu seneki araçların sahip olduğu yere basma gücüyle birlikte Silverstone’daki yüksek hızlı virajları dönmek için sabırsızlanıyorum.”

Bu hafta sonu yapılacak olan Britanya GP’si, Perez’in takım arkadaşı Esteban Ocon için bir ilk olacak. Fransız pilot Silverstone’da ilk kez yarışacak. Ayrıca Ocon, Maggots/Becketts/Chapel virajlarının 2017 araçlarıyla birlikte dönülmesinin “çılgınca” olacağını düşünüyor.

“Silverstone çok özel bir atmosfere sahip. Büyük bir izleyici kitlesi var. Herkes desteğini göstermek için geliyor. Çok heyecanlı bir yarış olacağına eminim.”

“Silverstone’da yarışmak için sabırsızlanıyorum. Yüksek hızda dönülen virajları beğeniyorum, özellikle Maggots ve Becketts virajlarını. Zaten harika olan bu virajlar bu yılki araçlarla daha da ‘çılgın’ olacak.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz