McLaren 2018 için Ferrari’den Motor İstemiş Olabilir

0

İtalya’da ortaya çıkan iddialara göre, McLaren gelecek sezon kendilerine motor tedarik etmesi için Ferrari’ye istekte bulundu.

Nisan ayında Alfa Romeo’nun McLaren’a motor tedarik ederek spora üretici olarak geri döneceğine dair hikayeler yazılmıştı.

3 yıl boyunca büyük bir hayal kırıklığına neden olan McLaren-Honda birlikteliğinin devam edip etmeyeceği hala belirsizliğini koruyor. McLaren patronu Zak Brown, Japon üreticinin yeniden canlanmasını ümit ettiklerini fakat gelecek sezon için tüm seçeneklerin masada olduğunu belirtmişti.

Tüm padok tarafından saygı gören tecrübeli gazeteci Pino Allievi, Gazetta dello Sport’ta McLaren’in 2018 için Ferrari’ye motor tedariğinin mümkün olup olmadığını sorduğunu ve Ferrari’nin cevabının hala beklemede olduğunu yazdı.

Bundan birkaç sene önce F1’in en büyük iki rakibi arasında böyle bir anlaşma olacağı söylense kuşkusuz herkes buna karşı çıkardı. Allievi artık bunun mümkün olduğunu iddia ediyor ve Fernando Alonso’yu resme döndürüyor.

İspanyol sürücü gelecek sezon Scuderia’ya dönemezse, ikinci en iyi ihtimal Ferrari destekli bir McLaren’la yarışmak olabilir.

Bununla birlikte her iki markanın da lüks araçlar üretmesi nedeniyle ticari açıdan McLaren-Ferrari anlaşmasının olasılıksız olduğu düşünülüyor ancak bugüne kadar olmaz dediğimiz nice şeyler gerçekleşti. Bu yüzden asla asla dememek gerekiyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz