Kubica, Renault’nun Simülatöründe 2017 Aracını Kullandı

0

Gün geçtikçe Formula 1’e geri dönmek için daha da hazır hale gelen eski F1 pilotu Robert Kubica, Renault’nun Enstone’daki simülatöründe 2017 aracını kullandı.

Henüz 32 yaşında olan Robert Kubica, geçtiğimiz ay Valencia’da Lotus’un 2012 aracı Lotus E20’yi kullanmıştı. Bu testin ardından Renault, Kubica’ya Paul Ricard pistinde bir kez daha teste çıkmasını teklif etmişti. Kubica bu teste hazırlanmaya simülatöre geçerek çoktan başlamış görünüyor.

Sky Italia’ya konuşan Kubica, “Simülatörde bu seneki aracı denedim, detaya girmek istemiyorum fakat hem benim için hem de takım için iyi bir gündü” dedi.

Kubica’nın F1’e geri dönüşü hakkındaki en büyük soru işareti ise Polonyalı pilotun sağ kolunun kendisine bir engel oluşturup oluşturmayacağı. Bu konu kendisine sorulunca Kubica “Daha iyi günlerim olmuştu, aynı zamanda daha kötü günlerim de. Şu an durumumun iyi olduğunu düşünüyorum, sabit ve iyi. Kafamda da birçok şey değişti. Önceden zihnimde kendimi sınırlandırıyordum fakat artık bu yok” dedi.

“Eğer geri dönersem çok mutlu olacağım fakat şu an soğukkanlı davranmalıyım.”

“Valencia’daki test benim için çok büyük bir aşamaydı. Şimdi adım adım gitmem gerekiyor. Artık dönmek istediğimi saklamama gerek yok, umarım hedefime ulaşırım.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz