Boullier: Alonso’nun Bize Güvenmesi Gerekiyor

0

McLaren yarış direktörü Eric Boullier, Fernando Alonso’nun sözleşmesini uzatıp Woking’de kaldığını görmekten başka bir şey istemiyor, fakat karşılıklı inanç duymaları gerektiğini ısrarla tekrarlıyor.

McLaren’in 2018 yılında Honda ile devam edip etmeyeceği henüz kesin değil ve Fernando Alonso geçtiğimiz ay gelecek sezona ilişkin kararını Ekim ayında vereceğini açıklamıştı.

Boullier, İspanyol pilotu gelecek sezon için ikna etme konusunda McLaren’in elinden gelenin en iyisini yapacağını fakat Alonso’nun da kendilerine karşı adanmışlık göstermesi gerektiğini belirtiyor.

Boullier, “Alonso’un bizimle kalmasını tercih ederim ama projemize güvendiği şartlar altında” dedi ve ekledi:

“Bize inanmayan bir sürücü çok yararlı değildir.”

İki kez dünya şampiyonunun McLaren’e halen güvenip güvenmediği sorulduğunda Boullier kaçamak cevap verdi.

“Bunu ona sormak zorundasınız, onun yerine cevap vermek benim üzerime vazife değil.”

Mercedes ve Ferrari’nin İspanyol pilota kapılarını kapatmasının ardından Alonso’nun seçenekleri kısıtlanmış durumda ve Boullier, rakiplerinin tutumunun öngörülebilir olduğunu belirtiyor.

“Şaşırmadım. Her dünya şampiyonu kendini en iyiye karşı ölçmek ister fakat aynı ekipmanla olması gerekli değildir, bu yüzden hedef diğerlerini mağlup etmektir.”

“Ancak koyunların ortasına kurt salmak asla iyi bir fikir değildir. Bir numara statüsünden zevk aldığınızda, Vettel ve Hamilton gibi, onlar bunu resmi olarak söylemeyecek olsalar bile, onlar kendi takımlarında liderler.”

“Onlar planlarını bozacak birini istemezler.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz