Wolff: Hamilton Hala Şampiyonluk Savaşında

0

Mercedes patronu Toto Wolff, son iki yarışta zor zamanlar geçirmesine rağmen Hamilton’ın 2017 dünya şampiyonluğu için savaşta kaldığı konusunda ısrarcı.

Hamilton, pole pozisyonundan başladığı Azerbaycan GP’sinde rahat bir şekilde liderdi fakat kırmızı bayrak sonrasında kafalığında yaşadığı sorun yüzünden pite girmek zorunda kalması nedeniyle ancak 5. olabilmiş ve yarışı rakibi Vettel’in ardında tamamlamıştı.

Mercedes, Red Bull Ring’e gelmeden önce Hamilton’ın vites kutusunda bir hasar tespit etmiş ve plansız vites kutusu değişikliğinin ardından Hamilton 5 sıra grid cezası almıştı.

Avusturya GP’sine 8. sıradan başlayan Hamilton, 4. olarak hasarı azaltmayı başarsa da Vettel şampiyonadaki puan farkını 20’ye çıkarmıştı. Bununla birlikte Wolff, bu hafta sonu kendi evinde koşulacak Britanya GP’sinden başlayarak Hamilton’ın mücadeleye geri döneceğinden emin.

“Son turlarda 3’üncülüğe göz kırptı fakat olmayacağı varmış.”

“Bu, onun için hasarı azaltma yarışıydı, nihai sonuçta Vettel’e 6 puan kaybetmedi 12 puan kazandı.”

“Bakü’de kafalık sorunuyla zor bir yarış geçirdi ve daha sonra vites kutusu cezası vardı fakat o yine de savaşta.”

“Şampiyonanın yarısı bile değil ve halen kazanılacak 275 puan var. Hedefimiz, Silverstone’da mümkün olan en iyi şekilde savaşmasına izin vermek.”

Ferrari ve Vettel, sürücüler klasmanında puan farkını 20’ye çıkarsa da Mercedes, Avusturya’da Valtteri Bottas’ın elde ettiği zafer ve Hamilton’ın dördüncülüğüyle markalar klasmanındaki puan farkını 33’e çıkardı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz