Sainz: Haas Daha Başarılı Olmalıydı

1

Carlos Sainz’a göre, adeta bir Ferrari B Takımı olan Haas daha başarılı sonuçlar almalıydı.

Şu anda ikinci sezonunu geçiren Haas, bu yılın en iyi sonucunu Romain Grosjean ile birlikte Avusturya’da aldı. Ancak bu sonuç, Haas’ın iniş çıkışlarla dolu sezon başlangıcı düşünüldüğünde çok da umut vermiyor.

Haas’ın 26 puan önünde markalar klasmanında altıncı olan Toro Rosso’nun yıldız pilotu Carlos Sainz ise, Ferrari’den büyük bir destek alan Haas’ın performansının şaşırtıcı olduğunu söylüyor:

“Nihayetinde Haas bir Ferrari B takımı, yani şimdiye kadar daha iyi performans göstermemiş olmaları biraz şaşırtıcı. Eğer araca ve motorun kendisine bakarsanız, diğer her şeyden çok bir Ferrari. Avustralya’da gerçekten iyi performans gösterdiler, Avusturya’da çok iyiydiler.”

“Yani frenlerle, tümseklerle ya da kerblerle sorun yaşamadıkları pistlerde, sahip oldukları dowforceu ve sahip oldukları motoru ortaya koyuyorlar. Buraya bakıyorsunuz ve çok rekabetçi bir araçları var.”

“Hala genç bir takım fakat gerçekten rekabetçi bir paketleri var.”

Orta sıraların bir diğer takımı Force India cephesinden Otmar Szafnauer ise sadece iyi bir pakede sahip olmanın yeterli olmadığı görüşünde:

“Eğer iyi bir aracınız varsa, hala performans elde etmek için pist dışında yapmanız gereken birçok şey vardır. Yani tabii ki Carlos haklı ve onlar bir Ferrari B takımı. Ve araçlarında bazı Ferrari teknolojilerine sahipler ki bu aracı iyi bir araç yapıyor.”

“Ne var ki o performansı elde eden Ferrari personeli değil yani iniş çıkışları anlayabiliyorum. Lasikler aldatıcı olabilir, mesela, eğer araç tamamen aynıysa o aracı biraz farklı ayarlamanız gerekir. Bazı yarışlarda biraz hız gösterdiler, Avusturya dahil, ama diğer yarışlarda pek değil.”

“Ancak zaman geçtikçe, eğer araç temel olarak iyiyse o performansı nasıl elde edeceklerini öğrenecekler.”

1 Yorum

  1. Doğru konuşmuşlar, Haas gerçekten bir Ferrari B takımı fakat nasıl daha iyi bir sonuç alacaklardı orası muamma. İlk 3 sıradaki takımlar zaten çok iyi ve Force India açık ara ön sıraların önünden ondan dolayı boş konuşmuş aslında Sainz :D

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz