Prost: Alonso’ya Hemen Kazanacak Bir Araç Veremeyiz

0

Alain Prost, Fernando Alonso’nun Renault’ya dönmesinin kendileri için bir onur olacağını fakat Fransız üreticinin 2018’de ona kazanan bir araç veremeyeceğini itiraf etti.

Fernando Alonso’nun 2018’de ne yapacağı büyük merak konusu ve geçtiğimiz günlerde hem Mercedes hem de Ferrari 2 kez dünya şampiyonu İspanyol’a kapıları kapatmıştı.

Bunun akabinde Alonso’nun McLaren’de kalma veya Renault’ya dönme dışında gerçekçi bir seçeneği kalmamış gibi görünüyor.

Ancak kesin olan bir şey var ki Alonso ıstıraplı yılların ardından kazanan bir araçta yer almak istiyor ve Prost, Renault’nun bunu sağlayamayabileceğini belirtiyor.

“Bence birçok üst düzey sürücü var. Biz bir fabrika takımıyız bu nedenle bunu (Renault’ya geçişi) düşünen epey sürücü olduğu doğru, belki yarın değil fakat yarından sonra çok iyi bir takım olacağız.”

“Fernando durumunda… O, 10 yıldan daha uzun bir süre önce Renault’yla dünya şampiyonu oldu bu yüzden elbette ona sahip olmak bir onur olurdu.”

“Fakat öte taraftan, onun hemen kazanmak istediğini biliyoruz ve ona hemen kazanacak bir araç verebileceğimizi sanmıyorum. Bu nedenle bu, çözmesi zor bir sorun.”

Prost, Renault’yla ikici kez teste çıkacak Robert Kubica’nın geleceğine ilişkin hiçbir karara varmadıklarını belirtti.

“Robert bizim için test yaptı ve bir başka teste daha çıkacak fakat şimdilik gerçekten daha fazla yorum yapamayız. Neyin mümkün olup neyin olmadığını yargılamak çok zor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz