Palmer Avusturya’daki Atılımı Hulkenberg’in Sürüş Stiline Adapte Oluşuna Yoruyor

0

Jolyon Palmer, takım arkadaşı Hulkenberg’e daha yakın olmak için sürüş stilini Alman pilotun sürüş stiline adapte etmesinin Avusturya GP’sinde kendisine yardımcı olduğunu belirtiyor.

2. antrenmanları bir elektrik sorunuyla kaçırıp, bir kez daha sıralama turlarının ilk bölümünde elenmesinin ardından Avusturya, Palmer’ın bu sezon en iyi performans sergilediği yarıştı.

Yarışa 16. sıradan başlayan İngiliz, bu sezon 3. kez 11. olsa da Williams pilotu Stroll’ün yalnızca 0.6 saniye ardındaydı ve startta sorun yaşayan takım arkadaşı Nico Hulkenberg’i 25 saniye geride bırakmayı başardı.

Palmer Autosport’a yaptığı açıklamada, performansını geliştirmek için sürüş stilini Nico Hulkenberg’in stilinin yönünde değiştirdiğini açıkladı.

“Araçlar daha yüksek downforce ile bu yıl girdilere karşı çok hassas. Her zaman belirgin bir şekilde sürdüm, ki bu aracın çalışma şekliyle çok iyi işlemiyor.”

“Şimdi bu, Nico’nun yaptığı şeye ve farklı bir şekilde sürmek ve çalışmak için kendimi adapte etmeye daha yakın.”

“O, F1’de daha fazla deneyim kazandı, birçok farklı araç sürdü ve bu senenin aracıyla iyi bir hissi çoktan yakaladı.”

“Yalnızca (sürüş stilimi) biraz adapte etmem gerekiyor ve iyileşmek için hala denediğim şey de bu.”

Palmer, Avusturya GP’sinin ilk antrenmanlarından itibaren ortaya koyduğu çalışmanın yarışa güçlü şekilde başlamasına yardımcı olduğunu belirtti.

“Açıkçası performans hayal kırıklığı yaratıcıydı ve neyi geliştirebileceğime sıkı şekilde baktım.”

“Buraya (Avusturya) biraz farklı bir mantalite ile geldim ve bunun yardımcı olduğunu düşünüyorum. Gerçekten mutluydum ve yarış olabildiği kadar iyiydi.”

“Araçla mutluydum ve geçmişte olduğu gibi atak olabildim. Bu, bir kırılma anı gibi hissettiriyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz