Arızalardan Sonra Verstappen’in Red Bull’a Olan Güveni Kırılıyor

0

Bu sezon Avusturya’da arka arkaya üçüncü defa yarış dışı kalan Max Verstappen, takımı Red Bull’a olan güveninin kırılmaya başladığını söylüyor.

Verstappen startta debriyaj sorunu yaşamış, sonra kötü start almış ve ilk virajda kazaya karışmıştı. Böylece arka arkaya üçüncü defa yarış dışı kalan pilot, teknik arızalar konusunda sitem etmeye başladı.

“Ben aslında yeteri kadar sakindim. Ama olan şey tabii ki çok hayal kırıcı. Bu şekilde özgüven kaybediyorsunuz. Kendime değil, tüm şeye demeye çalışıyorum, eğer olmaya devam ederse.”

“Bu bir noktada durmalı. Her zaman ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını biliyorum. Aynı zamanda sürekli başka bir şey çıkıyor. Yani gerçekten tamir edemezsiniz çünkü her seferinde başka bir şey.”

Öte yandan Verstappen, ilk virajda temas yaşamasa bile yarışı bitiremeyeceğini düşünüyor.

“Startta zaten debriyaj problemi yaşamıştım. Formasyon turu esnasında bir şeylerin yanlış olduğunu fark ettim. Giridi terk ettiğimde araç feci derecede sarsılıyordu, yani iyi değildi bu.”

“Gerçek startla birlikte, kavrama noktasına doğru gittiğiizde, debriyaj sallanmaya başladı, titremeye başladı kabaca.”

“Araç durdu, ama büyük olasılıkla bir şey zaten o esnada kırılmıştı ve sızdırmaya başlamıştı.”

“Eğer kaymaya ve her şeyi sızdırmaya başlasa, oyun bitmiştir.”

Yarıştan sonra Horner ve Marko’nun kendisinden özür dilediğini söyleyen Verstappen, onları da suçlayamayacağının farkında:

“Sanırım daha önce hiç bu kadar yarış dışı kalmamışlardı. Bence bunlar normalde üç veya dört sezonda yaşanır. Ne diyebilirim? Üzgünüm beni hiçbir yere getirmeyecek. Monaco’dan beri sıfır puan topladım.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz