Zak Brown: Liberty Media Silverstone’u Satın Almalı

0

McLaren-Honda’nın takım patronu Zak Brown, Formula 1’in sahibi Liberty Media’yı Silverstone’u satın alarak Britanya GP’sinin geleceğini kurtarmaya çağırdı.

Britanya GP’sinin yapıldığı Silverstone pistinin sahibi British Racing Driver’s Club’ın bu hafta içinde kontratlarında bulunan “2019 sonrası Britanya GP’sine ev sahipliği yapmama” seçeneğini kullanacağı tahmin ediliyor.

Silverstone’un takvimdeki yerini tehdit eden ana konu ise yarışı organize etmenin maliyetinin artması. Silverstone’un yeri şu an yürürlükte olan anlaşmayla birlikte 2027’ye kadar garantiydi. Pistin sahipleri F1 ile tekrar görüşmeyi kabul etse de yarışın geleceği şu an belirsizliğini koruyor.

McLaren-Honda’nın takım patronu Zak Brown ise Silverstone pistini Liberty Media’nın satın almasının en iyi seçenek olduğunu düşünüyor.

“Başarılı bir spor dalı olan NFL gibi yapabilirler. NFL, Super Bowl’un sahibi ve Super Bowl her sene oluyor.”

Brown, Silverstone’un sadece bir yarış pisti olmaktan daha fazlasını sağlayabileceğini düşünüyor.

“F1 ‘Şeref Salonu’, yarış okulları hatta e-spor bile yapılabilir. Eğer Silverstone’a sahip olurlarsa yapacakları birçok aktivite olabilir. Buna F1 testleri de dahil.”

“Belki Barcelona’da 8 günün hepsini kullanmak yerine birkaç gün Silverstone’da test yapılabilir. Bu F1 fanları için de daha iyi olur.”

Zak Brown geçtiğimiz haftalarda Liberty Media ile sporun geleceği hakkında görüşmüştü. Brown, Liberty Media’nın görüşlerini gözden geçireceğini belirtti.

“Ben fikirlerimi onlara sundum, onlar da dinlediler. Eğer bir fikre katılmıyorlarsa bunu hemen size söylerler. Benim düşüncelerime katıldılar ve üzerinde düşüneceklerini söylediler.”

“Liberty ile sadece fikir alışverişi bile yapabiliyorsunuz, bu oldukça iyi bir şey.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz