Toto Wolff: Lewis’in Şansını Değiştirme Zamanı

0

Mercedes takım patronu Toto Wolff, zorlu geçen Avusturya GP’sinin ardından Lewis Hamilton için şansını döndürme zamanının geldiğine inanıyor.

Son 2 yarıştır İngiliz pilotun peşini şanssızlıklar bırakmıyor: 2 hafta önce Bakü’de yaşanan olayın ardından, Hamilton’ın kafalığı çıkmış ve ekstra bir pit-stop yapmak durumunda kalmış ve yarışı Vettel’in ardında 5. sırada bitirmişti. Dün yapılan Avusturya yarışında ise 5 sıralık grid cezasıyla yarışa başlayan Hamilton podyumun kıyısından döndü.

3 kez dünya şampiyonu, sıralama turlarını 3. tamamladı ve aldığı 5 sıralık ceza nedeniyle yarışa 8. sırada başladı. Yarışa hasarı azaltma hedefiyle başlayan Hamilton, yarışı 4. sırada bitirirken, şampiyonadaki rakibi Sebastian Vettel 2. bitirdi ve şampiyonadaki farkı 20’ye çıkararak sezonun şu ana kadar ki en büyük farkını yakaladı.

Lewis’in kötü şansı hakkında konuşan Wolff, ”Bence Lewis olabileceğinden daha fazla kötü şansa sahipti. Onu; vites kutusu ve kafalık problemiyle hayal kırıklığına uğrattık.” yorumunda bulundu.

”Şimdi kötü şansını döndürme zamanı geldi. Umarım bunu Silverstone’da yapabiliriz.”

”Genel olarak onun son zamanlarda harika zaman geçirmediğini düşünüyorum. Lastikten ve arabadan dolayı mağdur oldu. Kafalık ve vites kutusu probleminden dolayı harika zamanlar geçirmedi. Bunun değişme zamanı, momentum doğru yönde ilerliyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz