Red Bull: İyi Sonuçların Arkası Kesilmeyecek

0

Red Bull, Avusturya GP’sinde Daniel Ricciardo ile podyuma çıkmasının ardından aracın kapasitesinin daha yüksek olduğunu belirterek Mercedes ve Ferrari’ye gözdağı verdi.

Red Bull pilotu Daniel Ricciardo, Bakü’deki sürpriz galibiyetin ardından Avusturya’da yarış galibi Bottas’ın 6 saniye gerisinde 3. oldu. Son turlarda şampiyonluğun en büyük adaylarından Hamilton, Ricciardo’ya çok yaklaşsa da Ricciardo yerini korumayı başardı.

Sıradaki yarışlar, Bakü ve Avusturya gibi çok motor gücü gerektirmediği için Red Bull’un takım patronu Christian Horner daha iyi işler çıkartacaklarını ifade etti.

“Bize uygun pistlere doğru yaklaşıyoruz. Bu yarışlarla birlikte aradaki farkı azaltacağız.”

“(Avusturya’da) Hamilton’a son 10-15 turda motoru açması söylenince Hamilton’un nasıl 0.4-0.5 saniye birden hızlandığını gördünüz, ama yine de yerimizi koruduk.”

“Güvenlik aracı olmadığı halde liderin 6 saniye arkasındaydık. Kesinlikle (Mercedes ile) aradaki farkı kapattık, kapatmaya da devam edeceğiz.”

“Bu performansın fazlasını almak istiyoruz, aynı zamanda motor bakımından problem yaşamamayı umuyoruz.”

Ayrıca Horner, 5 yarıştır podyuma çıkma başarısı gösteren Ricciardo’yu övdü.

“Ricciardo harika sürüyor. Avusturya’da tek bir hata bile yapmadı. İlk turda Kimi’yi çok iyi bir şekilde geçti. Son 10 turda da hep sıralama turlarında atılacak turları attı, her turu mükemmeldi.”

“Start-finish düzlüğünde Lewis’e geçilmemek için ikinci sektörde harikalar yaratması gerektiğini biliyordu ve bunu yaptı.”

“Üzerinde Kanada’daki gibi büyük bir baskı vardı ve bize istediğimizi verdi. O kadar da iyi olmayacağımızı düşündüğümüz pistlerde harika performans gösterdi. Bakü’yü kazandı ve üst üste 5 yarış podyuma çıktı.”

“Son 3 yarış güçsüz taraflarımızın ağır bastığı pistlerdeydi. Bu yarışlardan iki 3.lük ve bir galibiyet almak bizim için muhteşem.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz