Lauda: Bottas Avusturya’da Mercedes’i Kurtardı

0

Mercedes’in icracı olmayan başkanı Niki Lauda, Vettel’in son bölümdeki baskısına rağmen yarışı kazanan Valtteri Bottas’a övgüde  bulundu.

Cumartesi günü kariyerindeki ikinci pole pozisyonunu elde eden Bottas, ışıklar sönmeden start aldığı söylentileri ortasında yarışa kusursuz bir başlangıç yaptı ve ilk pitlere kadar ikinci sıradaki Sebastian Vettel’le farkı 10 saniyeye kadar çıkardı.

Bottas, Vettel’den uzun süre sonra pit yapınca pitten önce yarattığı farkın bir bölümünü kaybetmek zorunda kaldı ve yarış sonuna doğru aşınmış ‘Süper Yumuşak’ lastiklerle Vettel’e direnmek zorunda kaldı.

Vettel, yarıştan sonra 1 tur daha olması halinde yarışı kazanacağını belirtse de yarış 70 turdu ve bu mücadeleden galip çıkan 0.6 saniye farkla Valtteri Bottas oldu. Lauda, yarış sonrasında Bottas’ın Mercedes’i kurtardığını belirtti.

“Valtteri, bizi gerçekten kurtardı çünkü bu yakın yarışta Vettel’i mağlup eden yalnızca oydu.”

“Bu sensörlerle zemindeki (hareketleri) kolayca kontrol edebilirsiniz ve tanrıya şükürler olsun bu, erken bir kalkış değildi. Başlangıçta biraz zorlanmış göründü fakat harika bir iş çıkardı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz