Kimi Raikkonen, Elinden Gelenin En İyisini Yaptığını Belirtiyor

0

Ferrari başkanı Sergio Marchionne’in biraz tembel olduğunu belirtmesinin ardından Kimi Raikkonen daha iyi sonuçlar elde etmek için elinden gelenin en iyisini yaptığını belirtiyor.

Marchionne bu hafta sonu Red Bull Ring’de muhabirlere, şimdiye kadar takım arkadaşı Sebastian Vettel’in gölgesinde kalan Kimi Raikkonen’in daha yüksek bir adanmışlık göstermesi gerektiğini söyledi.

Kimi Raikkonen’e Marchionne’nin yorumları sorulduğunda Fin pilot pist üzerinde mümkün olan en iyi sonuçları elde etmeye çalıştığını belirtti.

“Açıkçası iyi bir iş çıkarmak istiyorum. Takımım iyi bir iş çıkarmak istiyor ve yalnızca yapabileceğimin en iyisini yapabilirim. Bunu denemiyor değilim.”

“Ne yazık ki bu, bazen çok kolay olmuyor fakat bu planın bir parçası ve zorlamaya devam ediyoruz ve işlerin daha iyi olacağından eminim.”

Sebastian Vettel şu anda 171 puanla sürücüler klasmanına liderlik ederken Kimi Raikkonen 83 puanla 5. sırada bulunuyor.

Raikkonen’in Ferrari ile olan sözleşmesi bu sezon sonunda sona eriyor ve Marchionne’nin yorumları Finlinin üzerindeki baskıyı oluşturuyor.

 

Avusturya GP’sinden önce Reuters’e konuşan Marchionne, “Bence Kimi bu sürece daha yüksek bir seviyede adanmışlık göstermeli” dedi ve ekledi:

“Onun biraz tembel olduğunu düşündüğüm günler var, fakat göreceğiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz