Jolyon Palmer: “Puan Almaya Yakındık, ‘Artıları’ Görmeliyiz”

0

Renault sürücüsü Jolyon Palmer, bir kez daha sezonun ilk puanını alma şansını kaçırdı.

Britanyalı pilot Avusturya GP’sini, Williams Martini Racing pilotu Lance Stroll’ün az farkla gerisinde 11. sırada bitirdi.

Palmer yarışa 16. sıradan başladı ve yumuşak Pirelli lastikleriyle başlayan iki pilottan biriydi. 34. turda Ultra yumuşak lastikleri için pite gelen Britanyalı pilot, o ana kadar 12. sıraya tırmanmayı başarmıştı.

Palmer pit sonrasında 11. sıraya kadar yükseldi ancak Kanadalı Stroll ile 40 turluk 10. sıra mücadelesinde DRS’ye rağmen gülen taraf olamadı.

Palmer, “16. sıradan start aldık ve 11. sırada tamamladım. Bu sezon 3. defa 11. sırada bitirdiğim yarış ve yine puan almanın kıyısından döndüm,” dedi ve ekledi,

“Önümde Lance Stroll vardı ve yaklaşık 40 tur boyunca onu geçemedim, bu çok can sıkıcı bir durum.”

Palmer bu sezon ikinci defa takım arkadaşı Nico Hulkenberg’in önünde tamamladı, Hulkenberg 13. sırada yarışı tamamladı. Ancak Palmer, puan kazanabilmek için sıralama turlarında daha başarılı olması gerektiğini düşünüyor.

Palmer, “Sıralamaya daha fazla odaklanmam gerekiyor, ama genel olarak hafta sonunda iyi bir tempomuz vardı bu yüzden artılara odaklanabiliriz.”

Puan alamamasına rağmen, Palmer Britanya GP’si için umutlu.

“Kendi evimde yarışacağım, Silverstone birçok hızlı viraja sahip olan ve benim yarışmaktan çok zevk aldığım bir yer. Umarım orası bana şanslı gelir ve ilk puanlarımı alabilirim.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz