Hasegawa: Puanlar Kazanmak İçin Güçlü Bir Pozisyonda Olduğumuzu Hissettik

0

Honda şefi Yusuke Hasegawa, kötü şans olmasa McLaren-Honda’nın Avusturya GP’sinde bazı iyi puanlar kazanmayı hedefleyebilecek olduğunu belirtti.

Japon üretici hafta sonu boyunca kaydedilen gelişimden ve performanstan dolayı mutluydu. Fakat Fernando Alonso’nun ilk turda yarışı dışı kalması ve Stoffel Vandoorne’un ilk 10 dışında kalması nedeniyle ekip bu mutluluğu sonuçlara yansıtamadı ve Red Bull Ring’ten eli boş ayrıldı.

Hasegawa, “Avusturya GP’si hafta sonumuza olumlu bir başlangıcın ardından, bugün yarışın dışında kalmaktan dolayı çok hayal kırıklığına uğradım” dedi ve ekledi:

“Bazı sorunlara sahip olunmasına rağmen, bu hafta sonu takımdaki atmosfer çok daha olumluydu ve puanlar kazanmak için güçlü bir pozisyonda olduğumuzu hissettik. Her iki sürücü de iyi bir sıralama turu çıkardı, yarışa rekabetçi pozisyonlardan başladı ve ayarlamalarımızdan memnunduk.”

“Fernando harika bir start aldı ve çizgiyi geçtiğinde birkaç sıra kazandı fakat ilk virajda bir olaya yakalanarak erken yarış dışı kalmaya zorlandı.”

“Bence Stoffel bugün bu sezonki ilk puanlarını kazanacak hıza sahipti ve araçta rahat göründü ama öğleden sonranın büyük bölümünde trafikle savaştı ve pozisyonlar kazanamadı.”

Hasegawa sonuçlara rağmen MCL32’nin Avusturya’da iyi bir performans gösterdiğini ve ekibin Britanya GP’sinde bunu tekrarlayabileceğini düşünüyor.

“Bu sezon kendi evimizdeki ilk yarış için yakında Birleşik Krallığa geri dönüyor olacağız. Bu, yılın önemli yarışlarından biri ve bu özel hafta sonunu dört gözle bekliyoruz.”

“Orada birçok taraftara, meslektaşa ve aileye sahip olmayı bekliyoruz, bu yüzden onlara iyi bir yarış sunabileceğimizi umuyoruz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz