Hamilton: En Güçlü Performansa Sahip Olan Bendim

0

Mercedes sürücüsü Lewis Hamilton, Avusturya GP’sinde elde ettiği dördüncülüğün yarışta en güçlü performans gösteren pilot olduğunu yansıtmadığını düşünüyor.

Hamilton sıralama turlarında 3. sırada kalmış fakat vites kutusu değişikliği nedeniyle yarışa 8. sıradan başlamıştı.

İngiliz pilot Verstappen’in startta debriyaj sorunu yaşamasından yararlanarak bir sıra kazandı ve yarışın ilk bölümünde Force India’dan Sergio Perez ve Haas’tan Romain Grosjean’ı geride bırakarak Ferrari sürücüsü Kimi Raikkonen’in peşine takıldı.

Erken bir pitle Kimi Raikkonen’i de geçmeyi başaran Hamilton, yarışın sonlarına doğru Daniel Ricciardo’yu yakalasa da podyuma çıkmayı başaramadı.

“Geri dönüp yarışa baktığımda, aslında bugün herkesten daha hızlıydım bu yüzden aslında en güçlü yarışa sahiptim” dedi ve ekledi:

“Sonunda Force India ve Haas’ı geçtiğimde, yarış lideri Valtteri Bottas’ın 16 saniye kadar ardındaydım ve daha sonra kaybettiğim bir başka birkaç saniye daha vardı ve en sonunda yalnızca 6 saniye gerideydim.”

“Bu nedenle bu, sonradan bakınca aslında gerçekten olumluydu. Puanların bunu gerçekten yansıttığını sanmıyorum fakat neyse ne.”

RİCCİARDO GEÇİŞE İZİN VERMEDİ

Hamilton sondan bir önceki turda Ricciardo’yu geçmek için 4. virajda girişimde bulundu fakat Red Bull sürücüsü Ricciardo pozisyonunu savunmayı başardı. Hamilton başlangıçta Red Bull’u geçebileceğini düşünse de Ricciardo’nun geçişe izin vermediğini belirtti.

“O pozisyonunu çok iyi savundu, daha iyi olabileceğimi sanmıyorum. Yarışı bitirdiğim zaman, belki de Ricciardo’yu geçebileceğimi düşünüyordum fakat o, kör noktamdaydı bu nedenle bilmiyordum.”

“Bu nedenle, yarıştan sonra röportaj yaptığımda hayal kırıklığına uğradığım şey buydu çünkü o farkı kapatmak ve o aralığa girmek için çok sıkı çalıştım.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz