Vettel: Bottas’ı Geçmek İçin Yalnızca 1 Tura Daha İhtiyacım Vardı

0

Yarışı yarım saniye farkla kaybeden Sebastian Vettel, Valtteri Bottas’ı geçip yarışı kazanmak için yalnızca 1 tura daha ihtiyacı olduğunu belirtti.

Ferrari sürücüsü ilk pitlere kadar Bottas’ın hızına ayak uydurmakta zorlanmış ve Fin pilotla teması kaybetmişti. Ancak Bottas pite gelene kadar daha taze Süper Yumuşak lastiklerle farkı azaltan Vettel, yarış sonlarına doğru lastikleri kabarcıklanan Bottas ile farkı iyice azaltmayı başardı.

Şampiyona lideri farkı azaltmayı başarsa da gerçekçi bir atak şansı yakalayamadı ve damalı bayrağı lider Bottas’ın yalnızca 0.658 saniye farkla ardında geçti. Vettel yarış 72 tur üzerinden koşulmuş olsa kazanabileceğini düşünüyor.

Vettel kürsüde, “Açıkçası yarışı kazanmak istedim fakat yine de bu iyi bir sonuç” dedi ve ekledi:

“Çok yakındı. Bana, onun başının dertte olduğu söylendi fakat her ne olursa olsun zorluyordum. Yarışın ikinci bölümünde çok daha mutlu hissettim, ilk bölümde aracı hissetmek için biraz mücadele ediyorum. Fakat araca ‘Süper Yumuşak’ lastikleri takar takmaz canlanmaya başladık.”

“Çok iyi bir hıza sahiptim ve ufak ufak yakalıyordum bu nedenle son turlar gerçekten yakındı.”

“Tur bindirilen araçlarla bana biraz zamana mal olan Perez’e sahiptim fakat bence bir tura daha ihtiyacım vardı çünkü Bottas, tepeyi çıkmak için boğuşuyordu.”

Bottas’ın komiserler tarafından not edilen fakat ceza almadığı startı sorulduğunda Vettel, “Onun (erken) fırladığından oldukça emindim, bunu Ricciardo’ya sorabilirsiniz” dedi ve Ricciardo da bunun erken start olduğundan şüphelendiğini belirtti.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz