Vettel: Bottas Erken Start Aldı

0

Sebastian Vettel, Mercedes sürücüsü Bottas’ın erken start aldığını düşünüyor.

Vallteri Bottas, Avusturya GP’sini Sebatian Vettel’in sadece 0.658 saniye önünde bitirerek bu yıl ikinci zaferini kazanmış oldu. Ancak Bottas’ın zaferi, Vettel’e göre starttaki erken kalkışla geldi.

Vettel, yarışın henüz ilk turlarında Bottas’ın erken kalktığını düşünüp şikayetçi olmuştu. Akabinde inceleme başlatan hakemler Bottas’ın erken start almadığına hükmetmiş ve Fin pilota ceza vermemişlerdi. Hatta televizyon ekranlarına da Bottas’ın ışıkların sönmesinden 0.201 saniye sonra hareket ettiği yansımıştı. Ancak Vettel, yine de Bottas’ın startının hatalı olduğunu düşünüyor.

“Benim bakış açımdan, erken kalktı. Yaptığından eminim. Aracın içinden öyle göründü, ama günün sonunda kararı vermek benim işim değil.”

“Ben inanmıyorum diyorsam, inanmıyorumdur. Normalde reaksiyon süresi herkes için 0.2 saniyedir, yani bugün herkesin daha yavaş olduğuna inanmıyorum. Yani Valtteri’nin çok hızlı olduğuna inanmamamın sebebi bu.”

“Erken start aldığının güçlü bir taraftarıydım ama yapmadığı ortaya çıktı. İnanmamamın sebebi bu. Startı insanlık dışıydı.”

“Benim startım aracı tutmak için epey zorluydu. Fena değildi, başlarda biraz patinaj oldu.”

Bottas da startının kariyerinin en iyi startı olduğunu düşünüyor:

“Bence bu hayatımın startıydı, bugün gerçekten çalışıyordum. Araç gerçekten ilerlerken, ışıklar sönüktü. Önemli olan şey bu.”

“Start ışıklarıyla ilgili, ışıklar açılıp kapandığından farklı varyasyonlar var. Fakat ışıklar yanıp söndüğünden beri uzun bir süre varyasyon hiçbir zaman bu kadar kocaman olmamıştı. Yani az veya çok, ne zaman ışıkların söneceğini biliyorsunuz. Bu yüzden reaksiyonunuzla kumar oynayarak bazen iyi bir start alırsınız bazen biraz geç.”

“Bugün benim ışıklarla ilgili en iyi reaksiyonumdu. Pozitif olduğu sürece sorun yok.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz