Verstappen Sıralamalarda Fazla Zorladığını İtiraf Etti

0

Red Bull pilotu Max Verstappen, sıralama turlarının son anlarında sarı bayrak bölümünde kaybettiği zamanı geri kazanmak için aşırı zorlayınca pist dışına çıkmak zorunda kaldı.

Hollandalı sürücü, son bölümde 3 set temiz Ultra Yumuşak lastiğe sahip olması sayesinde 12 dakikalık son seansta 3 sürüş gerçekleştirdi fakat son sürüşünde 8. virajda spin atarak çakıl alana girdi.

Verstappen, bu turunda 6’ncılık pozisyonu geliştirmeye çalışıyordu ve turun başında kaybettiği zamanı telafi etmek için 7 ve 8. virajlarda gaza biraz erken oturduğunu itiraf etti.

“1. ve 3. virajda her şey iyi gitti fakat daha sonra 3. virajda sarı bayrak sallandı, bu yüzden DRS açamadım ve 0.25 saniye kaybettim.”

“Ama (daha önceki) tur zamanımın 0.15 saniye üzerindeydim ve zorlamaya devam ettim.”

“6. virajda, (turun başında kazandığım) zamanı kaybederek daha önceki turumla nedereyse aynıydım bu nedenle en azından 5’nciliğe çıkmak için veya herhangi bir pozisyon için bunun hala iyi bir tur olabileceğini düşündüm.”

“Fakat daha sonra 7. virajda, gaza biraz fazla erken yüklendim bu yüzden arkayı kaybettim.”

“Bu şeyler olur, normalde sarı bayrakla her ne olursa olsun tur biter ama ben yine de bundan 0.1 saniye çıkarmaya çalıştım.”

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz