Ricciardo “Harika” Podyum Serisinden Dolayı Mutlu

0

Daniel Ricciardo Avusturya GP’sinde 3. olmasının ardından podyuma çıkma serisini 5 yarışa yükseltti.

Red Bull pilotu Daniel Ricciardo İspanya, Monaco ve Kanada’daki 3.lüklerinin ardından Bakü’de galibiyete uzanmıştı. Bugün yapılan Avusturya GP’sini Hamilton’u arkasında tutmayı başararak 3. sırada bitiren Daniel Ricciardo podyuma çıkma serisini 5 yarışa çıkardı.

Red Bull’un evindeki yarışa 4. sırada başlayan Ricciardo ilk turda Raikkonen’i geçmiş ve 3. sıraya yerleşmişti. Son turlarda Hamilton’u arkasında tutmayı başaran Ricciardo podyumun son basamağına çıktı.

Ricciardo podyumda eski F1 pilotu Martin Brundle ile yaptığı röportajda “Eğlenceli bir yarıştı” yorumunu yaptı.

“İlk turlarda yarışın kaderini belirleyen anlar yaşadım. Son turlarda ise Lewis’e karşı savunma yapmak zorunda kaldım. Limit olduğunu düşündüğüm noktalarda fren yapmaya devam ettim ve podyuma çıktım.”

“Art arda 5 podyum harika bir his. Geçen sene Max burada podyuma çıkmıştı, o yüzden ona biraz imreniyordum. Bu sene benim podyumda olmam güzel bir şey.”

Hamilton 70. turda DRS yardımıyla 4. virajda Ricciardo’ya atak yapsa da Ricciardo yerini korumayı başardı.

Ricciardo bu mücadeleyi “Sondan bir önceki tur Lewis ile çok yakındık. (Hamilton) DRS yardımıyla ilk virajdan çok iyi çıktı, ben o kadar iyi çıkış yakalayamadım. Çok yakınlaştı fakat yerimi korumayı başrdım. Damalı bayrağı gördüğüm için mutluydum” şeklinde yorumladı.

“Adil bir hamle olduğunu düşündüğüm için fren yapmak zorunda kalmasaydım yapmayacaktım.”

Ricciardo’nun takım arkadaşı Max Verstappen ise debriyaj sorununun ardından ilk virajda yarış dışı kaldı. Toro Rosso pilotu Daniil Kvyat ilk viraja geldiğinde duramayıp Alonso’ya çarpmış ve Alonso da Verstappen’in arka tekerine temas etmişti. Kvyat bu davranışı sonucu pitten geçme cezası aldı ve yarışı 16. (son) sırada tamamladı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz