Mercedes Sürücülerinin Vettel’i Yavaşlatmak Gibi Bir Planları Yok

0

Valtteri Bottas, takım arkadaşı Hamilton’ın şampiyonadaki şansını arttırmak için Ferrari sürücüsü Vettel’i engellemeyeceğini belirtti.

Bottas, Spielberg’deki sıralama turlarında Ferrari’den Sebastian Vettel ve plansız bir vites kutusu değişikliği nedeniyle 5 sıra grid cezası alacak takım arkadaşı Hamilton’ı geride bırakarak kariyerindeki 2. pole pozisyonunu elde etti.

Sıralamalarda 3. olan Hamilton, yarışa 8. sıradan yani şampiyonadaki ana rakibi Vettel’in 6 sıra gerisinden başlayacak.

Bottas’ın takım arkadaşına yardımcı olmak için bir rol oynayabileceği düşünülüyor. Ama her iki Mercedes pilotu da Alman pilotla oyun oynama ihtimalini reddetti.

Hamilton’a yardımcı olmak için yavaş gidip gitmeyeceği sorulduğunda Bottas, “Pekala, yarış öncesi strateji notlarında gördüğüm şey, bu tür planların o notlarda olmadığıydı” dedi ve ekledi:

“İyi bir yarış başlangıcına sahip olmaya odaklanmamız ve yarışı kazanmamız gerekiyor. Eminim, Lewis başladığı yerden savaşabilir.”

“Bilirsiniz, burada böyle oyunlar oynama başlarsanız, oldukça zor olur. Arkanızdaki araç DRS bölgesine girer ve iyi bir hava boşluğu yakalarsa, yalnızca bir hataya ihtiyacı olur ve siz yarışı kaybedebilirsiniz.”

“Şu anda bunu (Vettel’i yavaşlatmayı) planlamıyoruz.”

Hamilton da Bottas’ın Vettel’i yavaşlatmasının anlamsız olduğunu kabul etti.

“Yavaşlamak Valtteri için hiçbir anlam ifade etmiyor, durum böyle olmayacak.”

“Onun için mantıklı olan, yarışı kazanabilmek için zorlayabildiği kadar zorlaması.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz