Honda Alonso’nun Avusturya’daki Motor Sorunun Ardından İkilemde

0

Honda, Avusturya GP’sindeki sorunun ardından Alonso’nun aracının Britanya GP’sinde daha fazla grid cezası alıp almaması konusunda ikilimle karşı karşıya.

Hem Alonso hem de Vandoorne’un araçları, Avusturya GP’sinde yeni bir içten yanmalı motora sahip ve daha fazla güç üreten 3. jenerasyon Honda motoruyla donatılmıştı.

Fakat Honda Cuma günü Alonso’nun MGU-H ünitesinde bir sorun keşfetti ve Alonso sıralama turlarına 2. jenerasyon bir motorla çıkmak zorunda kaldı.

Honda, Silverstone’da cezalardan kaçınmak için eski MGU-H’a sahip 3. versiyon motorla çalışmanın mümkün olduğunu belirtti.

Alonso’nun sorunlarının mümkün olan en kısa sürede düzeltilmesi için de umutlar var fakat bu durumda İspanyol pilot parça sınırını aşacağı için 10 sıra grid cezasıyla karşılacak.

Hasegawa, “Cuma günü MGU-H yeni bir şeydi bu yüzden bir sorun yaşadığımız için çok hayal kırıklığına uğradık” dedi ve ekledi:

“Bu, son yarıştan sonra güncellenmişti fakat yeterince iyi değildi bu nedenle spesifikasyonu hala değiştirmemiz gerekiyor.”

Alonso’nun Silverstone’da ceza almasını bekleyip beklemediği sorulduğunda Hasegawa, “Bu düşünmek zorunda olduğumuz bir mesele, buna henüz karar verilmedi” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz