Hamilton İngiltere’de Temiz Bir Sayfa Açacak

0

Lewis Hamilton, kendi evinde olacağı Britanya GP’sini “temiz bir sayfa” olarak niteliyor.

Hamilton, Azerbaycan GP’sine gelinirken rakibi Sebastian Vettel’in 12 puan gerisindeydi. Kafalığı çıkınca mecburen pite giren Hamilton, kasıtlı olarak kendine çarpan Sebastian Vettel’in ceza almasından tam olarak yararlanamamıştı.

Hamilton’ın şanssızlığı Avusturya’da da sürdü. Planlı olmayan bir vites kutusu değişikliği yapan Hamilton, beş sıra grid cezası aldı ve yarışa sekizinci sıradan başladı. Yarışta lastiklerle pek iyi geçinemeyen İngiliz pilot günü dördüncü tamamlayabildi. Ancak Vettel’in ikinci olması, puan farkını yirmiye çıkardı.

Puan farkının açılması hakkındaki görüşleri sorulan Hamilton, bardağa dolu tarafından mı bakacağı sorulduğunda “yapabileceğim tek şey bu, bu yüzden yapacağım, sadece devam edeceğim” dedi.

Son haftalardaki tartışmalardan etkilenip etkilenmediği sorulduğundaysa etkilenmediğini söyleyen Hamilton, evindeki yarışı iple çektiğini söyledi:

“Bence bu sadece bir yorum olurdu. Ben iyi hissediyorum. Tabii ki zor oldu. Yani daha başka ne diyebilirim?”

“Şimdi birkaç günüm var. Evimdeki kalabalığı görmeyi iple çekiyorum ve Silverstone’a hiçbir problemle varmayacağımızı umuyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz