Grosjean: Haas Formula 1 Grand Prix 2’yi Kazandı

0

Force India’dan Sergio Perez’i mağlup ederek 6’ncı olan Romain Grosjean, Haas’ın “Formula 1 Grand Prix 2” yarışını kazandığını belirtiyor.

Grosjean, yarışa güçlü bir başlangıç yaparak 4. gitmeyi başardı. Fakat kendisinden daha güçlü olan Raikkonen ve Hamilton’a geçilmekten kurtulamayarak 6. oldu. Grosjean aynı zamanda yarışı liderle aynı turda bitiren son sürücüydü.

Grosjean yarıştan sonra, “Bu gerçekten iyiydi, 4. sırada olduğum ilk yarı gerçekten güçlüydü. 2013 gibi eğlenceli birkaç turda, araçla ön tarafta yer alabildim ve bazı iyi pozisyonlar kazandım” dedi ve devam etti:

“Açıkçası Kimi ve Lewis’i geride tutmak için hiç şans yoktu ama Perez’le harika bir savaş çıkardım, o oldukça hızlıydı ve her zaman zorlamak zorundaydık. Araç iyi davrandı.”

“Geri kalanların en iyisi bizdik – bu yüzden Formula 1 Grand Prix 2’yi kazandık.”

Grosjean, hem lastikler açısından hem de downforce açısından doğru performans aralığının yakalanması sayesinde Haas’ın bu hafta sonu şansının geri döndüğünü belirtiyor.

“İyileştirmemiz gereken birkaç şey var fakat lastikleri doğru çalıştırdığımızda, doğru downforce seviyesi ve doğru sürtünme seviyesini elde ettiğimizde oldukça rekabetçiyiz.”

“Bu, araç üzerinde çalışacak her şeyi edindiğimizde güçlü olduğumuzu gösteriyor. Bu yalnızca deneyim çünkü her şey bir pencere, ki bazen bunu biraz kaçırıyoruz. Fakat bu yalnızca 28. veya 29. yarışımız.”

“Silverstone için bir güncellemeye sahip olmamız gerekiyor, bu nedenle bu iyi bir eğlence olmalı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz