Bottas Son Turlarda “Deja Vu” Yaşamış

0

Bottas, Avusturya GP’sinin son turlarında Vettel’in arayı kapatmasının kendisine ilk zaferini aldığı Rusya GP’sini hatırlattığını ifade etti.

Mercedes pilotu Valtteri Bottas Avusturya GP’sinde harika bir start alarak ilk pit stoplar öncesi 2. sıradaki Vettel ile 10 saniye kadar fark açmayı başardı.

Son turlara gelindiğinde tıpkı Rusya GP’sinde olduğu gibi ikinci sıradaki Vettel lider Bottas ile arayı kapatmaya başladı fakat Bottas farkı 0.6 saniyede tutarak galibiyeti almayı başardı.

Bottas “Son turlarda ‘deja vu’ yaşadım” dedi.

“(Vettel) arayı kapatıyordu. Son turlara gelirken sol arka lastiğimde büyük kabarcıklar vardı. Kabarcıklar daha lastiğin 5. turunda ortaya çıkmaya başlamıştı, bu yüzden işim zordu.”

“Yarışın başında tempoyu kontrol ediyordum fakat tur bindirirken sıkıntı yaşamaya başladım.”

“Çok mutluyum. Bu, daha kariyerimdeki 2. galibiyet, bu yüzden desteğiniz için teşekkürler. Takıma büyük bir teşekkür borçluyum. Teşekkürler arkadaşlar.”

Yarış kontrol, Bottas’ın daha ışıklar sönmeden start almış olabileceğini not etse de Bottas’ın reaksiyon zamanı 0.201 saniye olarak ölçüldü ve Bottas bir ceza almadı.”

Bottas konu hakkında “Araç hareket ettiğinde ışıklar sönmüştü, önemli olan şey bu” yorumunu yaptı.

Bottas ayrıca şampiyonada Vettel ve Hamilton ile arayı kapattığı için mutlu olduğunu söyledi.

“İlk galibiyetim tabii ki çok özeldi. Bu henüz ikinci galibiyetim bu yüzden bu da çok özel. Şampiyonada Seb ve Lewis ile farkı kapatmak çok önemliydi. Yarışı kazanıp bunu başardığım için mutluyum.”

“Bugün aracımız çok güçlüydü. Mükemmel bir hafta sonu gibiydi, en hızlı turu atamasak da pole’ü ve galibiyeti aldık.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz